Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.15
bux:
143471.05
2026. július 24. péntek Kincső, Kinga
Egy pad a Dunában Nagymarosnál 2016. július 16-án. Az elmúlt napokban lehullott, nagy mennyiségű csapadék miatt elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendeltek el a Duna magyarországi felső szakaszán.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Nagymaros: három nap alatt felépült a mobilgát, 80 centi "tartalék" van

Heinczinger Balázs polgármester az InfoRádió helyszíni tudósítójának elmondta, most már - biztosítékként - homokzsákokat pakolnak, a tűzoltók pedig készen állnak a szivattyúk működtetésére.

Az InfoRádió tudósítója Nagymaroson járva megszólaltatta a polgármestert. Heinczinger Balázs elmondta, kedden elkészült a 2500 méter hosszúságú mobilgát, amely 780 centis vízállásig véd a Dunától; a tetőzést 700 centire várják, de ha kell, még a 780 centi magas védelmen is tudnak emelni.

A mobilgáton kívül szivattyúk is rendelkezésre állnak már a dunakanyari településen.

Kiemelte, a mobilgátrendszert kimondottan a településre tervezték, és 3 nap alatt épült fel.

Jelenleg zsákolnak a helyiek, mivel számítanak arra, hogy lesznek buzgárok, ezeket pedig homokzsákokkal "hatástalanítják" majd, 10 ezer zsákot pakolnak meg, az iskolások is dolgoznak.

A településen járt szerdán Orbán Viktor miniszterelnök is, akit végigvezettek a gáton, és megmutatták neki az árvízi védekezés tervét. Őt a katasztrófavédelemnek köszönhetően tűzoltók követik majd (15-20 fő), a szivattyúk működtetésében segítenek.

Címlapról ajánljuk
Deák András: Irán két forgatókönyv esetében mondhatna le hosszú távú céljairól

Deák András: Irán két forgatókönyv esetében mondhatna le hosszú távú céljairól

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársa szerint a Hormuzi-szoros körüli események hatásai elsősorban az olajtermékek, és nem a nyersolaj piacán érzékelhetők. Deák András úgy véli: a térség jelentős finomítói kapacitásai miatt az olajtermékek piaca érzékenyebb, miközben több arab ország a nyersolaj egy részét alternatív útvonalakon is exportálni tudja.

Kapitány István bemutatta Paks II. új vezérét

Ságodi Attila a Paks II. Atomerőmű Zrt. új vezérigazgatója – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tisza-kormány: sorra menesztik az állami vezetőket, nyomozás indult a "Tisza-adó" kampány miatt

Tisza-kormány: sorra menesztik az állami vezetőket, nyomozás indult a "Tisza-adó" kampány miatt

A csütörtöki bejelentésdömping után a péntek sem bizonyult eseménytelennek: Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter felmentette Jákli Gergelyt, a Paks II. Zrt. elnök-vezérigazgatóját, akinek utódját még a nap folyamán bemutatják. Nem ő az egyetlen állami vezető, akit felmentettek: három kiemelt országos közgyűjtemény, így például a Természettudományi Múzeum vezetőjét is menesztették. Közben egy kiszivárgott belső levélből az derült ki, hogy az ügyészségen belül már májusban attól tartottak, súlyos presztízsveszteséget okozhat a vádhatóságnak az aranykonvoj-ügy. Magyar Péter személyi védelmét a TEK vette át, a miniszterelnök pedig üzent Hankó Balázsnak, azt sejtetve, hogy napokon belül új fejlemények jönnek. Az ügyészség hűtlen kezelés gyanúja miatt nyomozást indít aTisza Párt állítólagos adóemelési terveiről szóló nemzeti konzultáció miatt, pedig korábban ezt elutasították.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×