Infostart.hu
eur:
363.37
usd:
314.95
bux:
150022.25
2026. augusztus 14. péntek Marcell
Nyitókép: Infostart

Győr: már autós gondok is vannak, a környező településeken nyugalom van - képgaléria

Csütörtökig még emelkedik a Duna, amely egyszerre árad a Lajtával és a Rábával, ami nem gyakori. A gátakra csak védekezési céllal lehet felmenni.

Győrben szerda délelőtt már csak egy híd járható autóval - tudta meg az Infostart a helyszínről.

Az alsó rakpart már két napja gyakorlatilag víz alatt áll, a Dunakapu térnél az állandó gátat mobilgátat is felhúztak, itt találkozik a Rába és a Mosoni-Duna.

Láthatóan a győri Széchenyi István Egyetemnél is nagyon magas a víz annak ellenére, hogy a töltés magas.

A Győr környéki falvakban is védekeznek, mivel a Duna, a Rába és a Lajta egyszerre árad. Az InfoRádió helyszínen tartózkodó tudósítója azt mondta, Győrben egy obeliszket néznek mérceként, lassan emelkedik a vízszint. Ásványrárón a település egy részén csak csónakkal lehetett közlekedni 2013-ban, most jól áll a helyzet. A gátak többségére most nem is lehet felmenni, csak a védekezésben résztvevők mehetnek oda, a településeken nyugalom van. Nagybajcson 813 centin áll a Duna, és még emelkedik, várhatóan csütörtökig.

Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×