Az elmúlt években jelentősen, csaknem 10 százalékkal nőtt a postai dolgozók, különösen a kézbesítők elleni erőszakos cselekmények száma – hívta fel a figyelmet az InfoRádióban a Magyar Posta marketingkommunikációs főigazgatója. Tavaly több mint hetven esetben szenvedtek el a postások valamilyen verbális, olykor fizikai atrocitást, amelyet soha, semmilyen vita vagy nézeteltérés nem indokolhatott volna, ám mégis megtörtént – tette hozzá.
Idén februárban Szolnokon egy elhaladó gépkocsiból gumilövedékkel lőttek meg egy kézbesítőt.
A Magyar Posta Zrt. nemrégiben átfogó kutatást végzett, hogy feltárja, hogy a lakosság kiket tart közfeladatot ellátó személynek – folytatta Mikecz Péter. A válaszok alapján a lakosság kétharmada feltételezi azt, hogy a kézbesítők, postai ügyintézők ebbe a csoportba tartoznak, harmaduk nincs tisztában vele. A rendőrök és a pedagógusok esetében jobb a helyzet: 86, illetve 72 százalék nyilatkozta, hogy közfeladatot ellátó személyek.
A fentiekből kiindulva a Magyar Posta érdemesnek látta kampányt indítani annak érdekében, hogy minél szélesebb réteg legyen tisztában azzal, hogy a postások igenis, közfeladatot ellátó személyek is, és ezáltal a büntetőjog is szigorúbban bünteti a velük szemben való fellépést – emelte ki a marketingkommunikációs főigazgató.
A Magyar Posta most a rendőrséggel és a mentőszolgálattal közösen
elindította "Postásnak lenni nem küzdősport" elnevezésű kampányát.
A figyelemfelhívás lényege tehát, hogy a postások – akárcsak a rendőrök, a mentők, a tűzoltók, hivatalokban és önkormányzatokban dolgozók – közfeladatot ellátó személyek, akiket a jog kiemelten véd, és az ellenük elkövetett bántalmazás szigorú büntetéssel, akár börtönbüntetéssel is járhat. „Erre szeretnénk a figyelmet felhívni a lakosság körében.” A Magyar Posta elkötelezett a munkavállalói biztonságának növelésében – tette hozzá Mikecz Péter.