eur:
414
usd:
396.55
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Stég Balatonfenyves közelében 2019. november 22-én. A  jogszabály szerint a stégek október 31-ig maradhatnak a vízben, mert később balesetveszélyesek lehetnek, ha befagy a Balaton.
Nyitókép: MTI/Varga György

Az életével játszik az, aki nem számol ezzel a veszéllyel a Balatonon

Főleg a déli parton okozhat bajt a tóban rejtőző veszélyforrás, amiről kevesen tudnak.

A Balatonban a fürdőzőkre leselkedő egyik legnagyobb veszély az úgynevezett marásvonal, ahol hirtelen több métert is mélyülhet a meder, ami kellemetlen meglepetést okozhat, akár úszás közben, hiszen, ha megállnánk pihenni, de nincs már talaj a lábunk alatt, az nagyon ijesztő tud lenni – fogalmazott az InfoRádiban Illés Zoltán vízimentő.

A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának munkatársa azt javasolja, soha ne távolodjunk el a parttól, még annyira se, ahol a marásvonallal találkozhatunk, noha ez a vízi sportok (akár vízibiciklizés) közben jó eséllyel megtörténhet. Ezeken a helyeken arra kell nagyon vigyázni, hogy az addig derékig, mellkasig érő vízből könnyen 2-2,5 méteres vízmélységben találhatjuk magunkat – tette hozzá.

A Balaton déli részén a törésvonal relatíve messze található a parttól – bár Fonyódnál és Balatonföldvár környékén nem olyan „elérhetetlen” távolságban – ahol normális esetben amúgy sincs már biztonságban a fürdőző – hívta fel a figyelmet a vízimentő, kiemelve: ha az ember a vízben megijed, könnyen pánikba eshet, ha pedig pánikba esik, nagyon nehezen fogja tudja megoldani a problémát.

Illés Zoltán még a profi úszóknak sem javasolja, hogy a bójánál messzebb merészkedjenek, mert akár őket is érheti kellemetlen meglepetés.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×