eur:
402.25
usd:
347.86
bux:
0
2025. június 17. kedd Alida, Laura
abstract hotel sign
Nyitókép: anyaberkut/Getty Images

Nyaraljunk úgy, mintha otthon maradtunk volna

Nyaraláskor nemcsak az elvitt, hanem az otthon hagyott értékeinkre is fontos vigyázni – hívta fel a figyelmet az Országos Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési osztályának munkatársa.

Egész évben ügyelni kell az ingatlanokra és a vagyontárgyakra, nyaralás idején sincs ez másképp. Annyi a különbség, hogy azokban a napokban, hetekben, amíg távol vagyunk, bizonyos óvintézkedéseket meg kell tenni – hívta fel a figyelmet Varga Balázs rendőr alezredes az InfoRádióban.

Az ORFK bűnmegelőzési osztályának munkatársa szerint a legfontosabb az, hogy az ingatlanon ne látszódjon, hogy lakatlan. Az elkövetők ugyanis azokat a helyzeteket keresik, ahol nincs olyan védelmi eszköz, biztonsági eszköz, amely gátat szabhat a behatolásnál.

"Amikor elhagyjuk az ingatlanunkat, nagyon fontos, hogy beszéljünk a szomszéddal, akivel jóban vagyunk, hogy a postaládát ürítse, vagy tegye meg azt, hogy az udvaron néha átnéz, hogy bizonyos dolgok a helyén vannak-e, nincs-e olyan elmozdulás, ami arra utal, hogy esetleg valaki már volt az ingatlan környékén. A lakások esetében a lakatlanságot abból lehet kiszűrni, ha valaki bemegy egy társasház lépcsőházába, és a postaládában meglátja, hogy föltorlódtak a levelek, a szóróanyagok" – mondta Varga Balázs, és hozzátette, hogy nem ajánlatos az utazást közzétenni a közösségimédia-oldalakon sem, hiszen ez is felhívhatja a rossz szándékú emberek figyelmét arra, hogy a lakás üres.

A szakember hasznosnak tartja a mindennapi életet szimuláló időkapcsolós eszközöket is.

Felhívta arra is a figyelmet, hogy nyaralásra csak feltétlenül fontos dolgokat vigye mindenki magával, nem célszerű például a tengerparton drága ékszert viselni, ezeknek a biztonságba helyezése ugyanis gondot okozhat.

"Ahol tilos az úszás, ott semmiképpen ne menjünk be úszni. 6 éves kor alatti gyermeket ne hagyjuk felügyelet nélkül, illetve a 12 éves kor alatti gyermekek, akik nem tudnak úszni, szintén csak felügyelettel menjenek a vízbe" – emelte ki a rendőr alezredes, és hozzáfűzte, hogy érdemes minden külföldi út előtt megfelelő biztosításokat kötni, és célszerű feltérképezni, hogy a magyar konzulátusok hol találhatók, mert bűncselekmény vagy sérülés esetén is ott kaphatunk segítséget.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Nem akartam emlékezni, az nekem nem segített – először és utoljára szólal meg a magyar Gulag túlélője

Nem akartam emlékezni, az nekem nem segített – először és utoljára szólal meg a magyar Gulag túlélője

Megtaláltuk a magyar Gulagnak nevezett internálótábor utolsó ismert túlélőjét. Az 1929-ben született Szabó Zoltán megjárta az Andrássy út 60-at, 1950 és 1953 között pedig több internálótáborban – Kistarcsán, Isaszegen, Bernátkúton, Tiszalökön és Recsken – is raboskodott. A 96 éves férfi 72 évig a legközelebbi családtagjain kívül senkinek sem beszélt a vele történtekről, még a szakirodalom és az emlékhelyet működtető Recski Szövetség sem tudott a létezéséről. Az InfoRádióval kivételt tett, viszont leszögezte, hogy hosszú életében először és utoljára hajlandó megszólalni ebben a témában, és a lakhelyét is titokban akarja tartani. Mint kiderül, ez az emlékeivel is így volt.

Csicsmann László: ellentétes az USA érdekeivel, hogy katonai úton rezsimváltást érjen el Iránban

Az Egyesült Államoknak nem érdeke belesodródni az Izrael és Irán között kialakult fegyveres konfliktusba, Donald Trump inkább Amerika gazdasági érdekeit tartja szem előtt – mondta az InfoRádióban a Közel-Kelet-szakértő.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.17. kedd, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×