Infostart.hu
eur:
379.51
usd:
319.42
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
modern alternative to conventional cigarettes. Smoking without smoke
Nyitókép: Elvira Kashapova/Getty Images

Rossz hír érkezett a hevítéses dohánytermékek fogasztóinak

Július első hetének végéig lehet az uniós irányelvek szerint már nem engedélyezett dohánytermékeket gyártani.

A dohányipari vállalatok már csak július 7-éig szállíthatnak olyan hevítéses dohánytermékeket az Országos Dohányellátóhoz, amelyekben az ízesítés elfedi a természetes ízt, vagyis július első hetének végéig lehet az uniós irányelvek szerint már nem engedélyezett dohánytermékeket gyártani – tudta meg a 24.hu.

A dohányboltokban lévő és az elosztásért felelős cég raktáraiban megtalálható karakteres ízű hevítéses dohánytermékeket viszont még lehet értékesíteni,

a portál értesülése szerint ezeket a termékeket akár az év végéig is lehet még kapni.

A 2014-ben elfogadott uniós dohányirányelvben azt fogalmazták meg, hogy nem lehet értékesíteni azokat a dohánytermékeket, amelyekben az ízesítés elfedi a dohányízt, ebből kifolyólag vonták ki a kereskedelemből a mentolos cigarettákat és a cigarettadohányokat is, míg más termékek átmeneti mentességet kaptak. Az Európai Bizottság 2022-ben azonban jogot szerzett arra, hogy egy meghatározott piacrész elérése esetén intézkedhessen a mentesség visszavonásáról.

Orbán Viktor az átültető rendeletet tavaly júliusban írta alá, így 2023. október 23-ától kell alkalmazni Magyarországon az Európai Bizottság által elfogadott irányelvet, de a gyártók türelmi időt kaptak.

Jelenleg még nem tudni, hogy a most kapható hevítéses dohánytermékek közül mennyit vonnak majd ki a forgalomból az új szabályok miatt, de várhatóan így is marad választék. A 24.hu úgy tudja, a pattintós termékek eltűnnek majd, az ízesített, dohányt nem tartalmazó változatok viszont továbbra is kaphatók lesznek, ezekre ugyanis nem vonatkozik az uniós előírás.

Címlapról ajánljuk

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Az orosz erők nagy erőkkel nyomulnak előre az ukránok által 2022-ben visszafoglalt Liman térségében: az észak-donyecki város ostroma lényegében megkezdődött, az oroszok a környező falvak elfoglalásával akarják bekeríteni a települést. Közben nagyobb katonai műveletek zajlanak Kosztantynivka, Pokrovszk, Huljajpole térségében is. Közen orosz lapok és internetes OSINT-bloggerek arról írnak: kisebb ellentámadást indított az ukrán hadsereg a déli fronton - Kijev ezt nem erősítette meg egyelőre. Diplomáciai fronton egyelőre nem látszik áttörés: Moszkvából több, Amerikával szemben kritikus nyilatkozat is jött az elmúlt napokban. A nap folyamán megjelnetek a Kiel Institute adatai: ebből kiderül, hogy Ukrajna katonai támogatása 2022 előtti mélypontra süllyedt. Az FT közben információkat szerzett arról, hogy Zelenszkij elnök választásokat akar tartani Ukrajnában - erről a napokban érkezhet hivatalos bejelentés. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×