Infostart.hu
eur:
365.1
usd:
316.38
bux:
149903.82
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
Nyitókép: Unsplash.com

Új megoldással lehet olcsóbb a jogosítvány

Európa-szerte egyre drágább a vezetői engedély megszerzése, ezért Németországban az az elképzelés, hogy több tanulót képeznének vezetési szimulátoron.

A németországi autósiskolai képzés reformjáról szóló vitában a CDU/CSU közlekedéspolitikai szóvivője azt javasolta, hogy a vezetői engedély árának csökkentése végett több szimulátoros képzést építsenek be a gépjárművezető-iskolai oktatásba. Az SPD (Szociáldemokrata Párt) és a Zöldek azonban szkeptikusan fogadták az ötletet – írja az Auto Bild alapján a Blikk.

A Vezetéstechnikai Oktatók Szövetsége fenntartásait fejezte ki az ellenzéki javaslattal kapcsolatban. Véleményük szerint a szimulátorok hasznosak lehetnek a képzés kezdeti szakaszában, hogy jobban felkészítsék a tanulókat az első vezetési órára a forgalomban, de nem helyettesítheti teljes mértékben a gyakorlati oktatást.

Magyarországon már engedélyezték a szimulátorok használatát a gyakorlati oktatásban. A Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) 2022-ben egy kormányrendelettel adott zöld utat a meglehetősen modern oktatási módszernek. 2023 végétől már igénybe lehetett venni a szolgáltatást a magyarországi autósiskoláknál, ahol már beszerezték a felszerelést. A szimulátoros oktatás nem lesz kötelező, a választható elemek közé sorolták, és a gyakorlati oktatás egy részét lehet vele helyettesíteni.

Címlapról ajánljuk
„A Dunántúlon lesznek katasztrófagyanús helyzetek” – hogyan lehetne ismét víz a tavakban?

„A Dunántúlon lesznek katasztrófagyanús helyzetek” – hogyan lehetne ismét víz a tavakban?

A dunántúli halastavak vannak igazán kitéve az aszály és az extrém hőség veszélyeinek – vélekedett az InfoRádióban az Aranyponty Zrt. vezérigazgatója. Lévai Ferenc hangsúlyozta, mindent el kell követni, hogy a megmaradt víz ne fogyjon tovább.

Baka András államfő beszélt a parlamentben megválasztása után

„Pártpolitikai semlegesség, de semmiképp sem értéksemlegesség” – mondta szerepéről a megválasztott köztársasági elnök, a korábbi Legfelsőbb Bíróság exelnöke a parlamentben, miután a képviselők első körben, kétharmados többséggel mondtak igent rá. A Fidesz és a KDNP nem vett részt a szavazáson.
inforadio
ARÉNA
2026.08.12. szerda, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
Sorra véreznek el a német autógyártók Kínában, nem is az árakkal van a legnagyobb baj

Sorra véreznek el a német autógyártók Kínában, nem is az árakkal van a legnagyobb baj

A német autógyártók évtizedeken át megkérdőjelezhetetlen pozíciót élveztek Kínában, ám mára a Mercedes-Benz, a BMW, a Volkswagen és az Audi egyaránt súlyos térvesztéssel szembesül a világ legnagyobb autópiacán. Helyüket egyre inkább a helyi gyártók, mint a BYD, vagy a Xiaomi és a Huawei technológiájával felvértezett márkák veszik át - közölte a Bloomberg. Az elemzésből kiderül, hogy a legnagyobb problémát nem is az árak, hanem a reakcióidő jelenti, a kínai gyártók ugyanis európai versenytársaiknál jóval gyorsabban alkalmazkodnak a piaci igények megváltozásához.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×