Infostart.hu
eur:
363.58
usd:
315.34
bux:
150022.25
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly
Az ELTE Gazdaságtudományi Kar új oktatási épületének egyik előadóterme az átadás napján, 2023. december 5-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Itt az újabb egyetemi ranglista

Nincs sok változás a HVG 2024-es felsőoktatási rangsorban a tavalyihoz képest, továbbra is az ELTE a listavezető.

Továbbra is letaszíthatatlan a HVG 2024-es felsőoktatási rangsorának éléről az Eötvös Loránd Tudományegyetem, ugyanakkor a tavaly még második Szegedi Tudományegyetemet 2024-ben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem váltja, és javított a tavalyi negyedik helyezésén a Debreceni Egyetem is: idén a bronzérmet, vagyis az összesített rangsor harmadik helyét szerezte meg - írja az eduline.hu.

A 2024-es listába tavalyhoz hasonlóan idén is 25 magyar felsőoktatási intézmény került be.

Nem rangsorolják ugyanis a kisebb, dominánsan művészeti képzést nyújtó egyetemeket, a hitéleti képzést nyújtó intézményeket, továbbá az oktatói kiválóság szerint nem rangsorolt intézményeket sem, ahol az oktatói létszám nem éri el a 25, a hallgatói létszám pedig az 500 főt.

A teljes lista a következőképp alakult:

1. Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE)

2. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME)

3. Debreceni Egyetem (DE)

4. Semmelweis Egyetem (SE) és a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) (holtversenyben)

6. Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE)

7. Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) és Pécsi Tudományegyetem (PTE)

9. Budapesti Corvinus Egyetem (CORVINUS)

10. Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE)

11. Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE)

12. Pannnon Egyetem (PE)

13. Miskolci Egyetem (ME)

14. Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE)

15. Óbudai Egyetem (OE)

16. Széchenyi István Egyetem (SZE)

17. Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (EKKE) és Soproni Egyetem (SE)

19. Állatorvostudományi Egyetem (ATE)

20. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (MTSE)

21. Kodolányi János Egyetem (KJE)

22. Neumann János Egyetem (NJE)

22. Nyíregyházi Egyetem (NYE)

24. Dunaújvárosi Egyetem (DUE)

25. Budapesti Metropolitan Egyetem (METU)

A HVG Diploma 2024-es kiadványa 2023 novemberében jelent meg, amiben az egyetemi élethez és a felvételihez hasznos, segítséget nyújtó cikkek mellett számos felsőoktatási rangsor található, a többi között a hazai egyetemek hallgatói kiválósági, oktatói kiválósági, képzésterületi és kari rangsorait.

Emellett az összesített egyetemi rangsort, melynek összeállításakor olyan szempontokat vettek figyelembe, mint az elsőhelyes jelentkezők száma, a felvett hallgatók pontátlaga, a nyelvvizsgával felvettek aránya, a középiskolai versenyeken szerzett helyezések száma, valamint az oktatói kiválóság, publikációk aránya.

Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×