Infostart.hu
eur:
363.15
usd:
314.88
bux:
150394.75
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly
Farmer in tractor preparing land with seedbed cultivator, sunset shot
Nyitókép: valio84sl/Getty Images

Megszűnt egy fontos kormánybizottság

A testület legfőbb feladata az agrár- és vidékfejlesztéshez kapcsolódó hazai és uniós források felhasználásának nyomon követése volt.

A hétfőn este kiadott Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint október 17-étől, keddtől megszűnik a Vidékfejlesztési Kormánybizottság. Arról nem közöltek információt, hogy miért született ilyen döntés.

A testület feladata az agrár- és vidékfejlesztéshez köthető hazai és uniós források felhasználásának ellenőrzése, valamint a pénzek felhasználásával kapcsolatos kormányzati döntések előkészítése volt - idézte fel a 24.hu.

A Vidékfejlesztési Kormánybizottságot 2021 februárjában hozták létre azzal a céllal, hogy erősítse a magyar mezőgazdaságot és élelmiszeripart, az agráriumhoz kapcsolódó iparágakat, térségeket és közösségeket, majd idén márciusban teljesen megújult a testület.

A kormánybizottság munkájában többek között Nagy István agrárminiszter, Lázár János építési és közlekedési miniszter, valamint Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter is részt vett.

„Megháromszorozódott a vidékfejlesztésre fordítható összeg, hét év alatt 4265 milliárd forintból újulhat meg a magyar vidék” – mondta 2021 elején Nagy István agrárminiszter az InfoRádió Aréna című műsorában az akkor alapított testület céljaival kapcsolatban.

Címlapról ajánljuk

Akciófotók Paksról: megkezdődött a fenékküszöb beépítése, érkezik a másik bárka is

„Megfeszített tempóban zajlik a munka Pakson. Az első bárka beállítása, rögzítése folyamatban van. Rövidesen a második bárka is megérkezik” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán, és fotókat is közzétett.
inforadio
ARÉNA
2026.08.13. csütörtök, 18:00
Sinkó Eszter
egészségügyi közgazdász
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×