eur:
413.86
usd:
401.74
bux:
81168.32
2025. január 9. csütörtök Marcell
Gradual process. Beautiful mature woman touching sweater and having hot flash
Nyitókép: yacobchuk/Getty Images

Így védhetjük meg magunkat a hőhullámtól

Az InfoRádió orvosmeteorológusa az egészségünk megóvása érdekében több praktikus óvintézkedést is javasol a 35 fok fölötti hőmérséklettel ismét beköszöntő kánikula idejére.

A tartós meleg minden ember szervezetére negatív hatással van, ezért a mostani hőhullám idején különösen figyelnünk kell egészségünkre - hívta fel a figyelmet az InfoRádiónak nyilatkozva Szegheő Péter orvos.

Az orvosmeteorológus szerint a kánikula idején hasznos egészségügyi óvintézkedések közül az egyik legfontosabb talán az az, hogy ne hagyjuk magunkat kitenni a hőség hatásának. Hogyha megtehetjük, akkor a legmelegebb órákban ne nagyon menjünk ki a lakásból vagy a hűvös terekből, és egyáltalán ne menjünk ki a tűző napra, főleg ne a városokban.

Emellett a folyamatos folyadékpótlásra is elengedhetetlenül fontos mindenkinek odafigyelni, mivel ennek a biztosításával tudjuk segíteni szervezetünk hőleadását - emelte ki az orvosmeteorológus, hozzátéve, hogy

az a legjobb eljárás, hogyha a hőség idején nem hagyjuk magunkat megszomjazni, hanem mindig még a szomjúságérzet jelentkezése előtt iszunk.

Az orvosszakértő szerint ehhez egy felnőttnek három liternél kevesebb vizet nem nagyon érdemes ilyenkor fogyasztania. Ha pedig valaki ilyen kánikulai időben lázas, hányásos, hasmenéses beteg, vagy esetleg kültérben végez nagy fizikai igénybevétellel járó munkát, akkor annak még a három liter víznél is több folyadékra lehet szüksége.

Szegheő Péter emellett arról is beszélt, hogy a hőség idején külön oda kel figyelni a legidősebb és a legfiatalabb korosztályokra is, valamint azokra, akik

hőség idején hajlamosak az ájulásra.

Ha a kánikulai időszakban valakit látunk az utcán rosszul lenni, akkor nem szabad mellette úgy elmenni, hogy majd más segít rajta, hanem oda kell menni hozzá. Meg kell kérdezni, hogy mi a probléma, mi a gond, és hogyha azt látjuk rajta, hogy egyre rosszabbul van, vagy esetleg látjuk azt, hogy zavartan kezd viselkedni, vagy kezdi elveszíteni az eszméletét, akkor természetesen végképp nem szabad magára hagyni. Lehetőség szerint árnyékba vagy légkondicionált helyre kell vinni, vizet kell neki adni (ha nem eszméletlen), és azonnal mentőt kell hozzá hívni - mondta el Szegheő Péter.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Hetekkel a német választások előtt egyéves csúcson az AfD támogatottsága

Megörvendeztette a radikális jobboldali pártot a YouGov tekintélyes közvélemény-kutató intézet. Idei első felmérése szerint a párt támogatottsága immár 21 százalékos, ami 2 százalékos pluszt jelent a tavaly decemberi népszerűségéhez képest. Legutóbb egy évvel ezelőtt, tavaly januárban mértek 21 százalékot a párt esetében.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.09. csütörtök, 18:00
Hámori Máté
Liszt Ferenc-díjas karmester, a Danubia Zenekar művészeti vezetője
Megjöttek az adatok – Tényleg drága a magyar benzin?

Megjöttek az adatok – Tényleg drága a magyar benzin?

Megállás nélkül drágul a benzin a hazai töltőállomásokon, csak idén közel 20 forinttal kell már többet fizetni az üzemanyag literéért. A meredek áremelkedés hátterében több ok is meghúzódik, ráadásul a legfontosabb drágító tényezők kifejezetten a hazai piacot érintik. Adódik a kérdés: mégis miért drágult így meg a hazai benzinár, és mi a helyzet a régióban? A szomszédos országokban jobb a helyzet?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×