Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 14. szombat Bálint, Valentin
Nyitókép: police.hu

90 helyett 159-cel száguldott, aztán jött egy gyorsabb BMW-s

A Vas vármegyei rendőrök továbbra is fokozott figyelmet fordítanak a kiemelt baleseti okokra, így rendszeresen hajtanak végre sebesség-ellenőrzéseket a balesetveszélyes útszakaszokon.

A Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának járőrei továbbra is rendszeresen végeznek sebesség-ellenőrzést a fokozottan balesetveszélyes útszakaszokon. A rendőri jelenlét célja, a szabálytalanul közlekedők forgalomból történő kiszűrése, a balesetek számának csökkentése – olvasható a rendőrség honlapján.

Mint írják, a 87-es számú főúton végzett ellenőrzés során egy autós Szombathely térségében a megengedett 90 km/h helyett 193 km/h sebességgel haladt, ami során egy 159 km/h-val közlekedő gépkocsit előzött meg.

A veszélyes manővert végrehajtó gépkocsi üzemben tartójával szemben 200 ezer forintos közigazgatási bírság került kiszabásra. A másik, 159 km/h-val közlekedő gépkocsi üzemben tartója 90 ezer forint összegű bírságra számíthat.

A sebességmérések során egy másik sofőr Gérce térségében hajtott 90 km/h sebesség helyett 162 km/h sebességgel. Ebben az esetben a jármű vezetőjével szemben 90 ezer forintos közigazgatási bírságot került kiszabásra, továbbá hat előéleti pontot is kapott a sofőr a szabálytalanságért.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor az évértékelőn: 2026 a győzelem éve lesz

A huszonnyolcadik évértékelő beszédét tartotta Orbán Viktor miniszterelnök a Várkert Bazárban. A szuverenitás nemzeti érdekünk, és mi soha nem engedjük meg, hogy elvegyék a vétójogunkat – mondta. A miniszterelnök szerint „a Brüsszel–nagytőke–Tisza koalíció” háborúba akarja vinni az országot, hogy elvegyék az emberek pénzét. Amíg nemzeti kormány van, nem, nem és nem: nem küldünk fegyvereket, nem küldünk pénzt, és nem vihetik el a fiataljainkat a háborúba – mondta Orbán Viktor, aki szerint a 2026-os a győzelem éve lesz: a családoké, a fiataloké, Magyarországé és a Fidesz–KDNP-é.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×