Infostart.hu
eur:
385.2
usd:
331.3
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Budapest, 2021. május 30. A H5-ös HÉV (250-es vasútvonal; 2011-ig szentendrei HÉV) Budapest legforgalmasabb elővárosi vasútvonalán - amelyet a MÁV-HÉV Helyiérdekű Vasút Zrt. közlekedtet az Innovációs és Technológiai Minisztérium megrendelésére a Batthyány tér és Szentendre, illetve betétjáratként Békásmegyer között - halad a szerelvény a Szépvölgyi út közelében. A H5-ös számot 2011. május 1-jétől viseli. MTVA/Bizományosi: Róka László
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Róka László

Kisfurgonnal karambolozott a szentendrei HÉV

Baleset miatt a H5-ös HÉV a Filatorigát és Kaszásdűlő között egy vágányon közlekedik - közölte az Útinform a honlapján.

Azt írták, lezárták a HÉV-átjárót a Szentendrei úton, Kaszásdűlőnél.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) péntek délben a honlapján azt közölte, hogy egy furgon karambolozott HÉV-szerelvénnyel a III. kerületben, Kaszásdűlő megállóhelynél.

Az ütközés a városból kifelé vezető oldalon, a Köles utcai átjáróban történt. A furgont már eltávolították a sínekről, a HÉV-szerelvényről leszálltak az utasok – ismertette az OKF.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×