Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Pixabay

66 éves napi melegrekord dőlt meg kedden

A Baranya vármegyei Sellyén kedden 24,1 Celsius-fokig emelkedett a hőmérséklet, ezzel pedig megdőlt a Szentgotthárdon 66 évvel ezelőtt mért napi legmagasabb maximumhőmérséklet rekordja - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján.

Kedden a délutáni hidegfront érkezte előtt délnyugat felől meleg levegő áramlott a Kárpát-medencébe, emellett a nap első felében az ország nagy részén többórás napsütés is volt. A szeles, de tavasziasan meleg időben több helyen is 22 fok fölé emelkedett a napi csúcshőmérséklet.

Sellyén 24,1 fokot mértek. Az 1957-ben, ugyanezen a napon, Szentgotthárdon mért korábbi napi csúcsérték 22,3 fok volt.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: a gyermekek vakációja szóljon az idegrendszeri regenerációról is!

Szakértő: a gyermekek vakációja szóljon az idegrendszeri regenerációról is!

Egy szülőnek nem szabad rosszul éreznie magát azért, mert meghúz bizonyos határokat a kütyük használatában, még akkor sem, hogyha ez ellenállást vált ki a gyermekből – mondta az InfoRádióban Bereczki Enikő. A mentálhigiénés szakember szerint az a jó, ha a szülők bátran felvállalják az észszerű korlátozásokat még a nyári szünetben is, közösen megbeszélve ennek a miértjét.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×