Infostart.hu
eur:
357.27
usd:
312.44
bux:
141773.79
2026. július 9. csütörtök Lukrécia
A Fővárosi Állat- és Növénykert barnamedvéje (Ursus arctos) a hagyományos medveárnyék-észlelés napján, 2022. február 2-án. Hugi, a barnamedve végül meglátta az árnyékát, ez a néphagyomány szerint azt jelenti, hogy a tél még sokáig fog tartani.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Május óta Heves megyében kóborol a medve, akár tovább is maradhat

Az embert nem tekinti prédának. A környező országokban vannak medvebalesetek, de Magyarországon az elmúlt 100 évben nem történt ilyen eset.

Mint korábban írtuk, hazánkban megjelent egy barnamedve, ami már május óta biztosan itt tartózkodik. Az utolsó kameracsapdás felvétel alapján Felsőtárkánytól északra található erdei utakon járt, de ez már több mint egy hónapja volt – mondta Bakó Botond, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság gerinces zoológiai szakreferense a heol.hu-nak nyilatkozva.

A szakértő szerint

meglepő, hogy a hazánkban is őshonos állat még itt tartózkodik,

de csak látogatóba jár, nem él és nem szaporodik nálunk.

A medve Szlovákiából jöhet, melynek oka, hogy megzavarja a vadászat, az erdőgazdálkodás, közrejátszhat az élelemhiány, de egy hím miatt is elvonulhatott. Az anya medve két-három évig, míg bocsai vannak, nem képes szaporodni, és emiatt kereshet nyugalmas helyet a kölykeivel – magyarázta a szakértő.

A medvetámadások inkább a környező országokban jellemzők: Erdélyben és Szlovákiában ugyanis sok példány él, ott az emberek viszonya is más az állathoz. A kameracsapdás felvétel azért fontos, mert ha a medvét az erdőben keresnénk, nehezen lehetne rábukkanni – mondta Bakó Botond.

A medvével való találkozáskor követendő viselkedési szabályok részletesen is olvashatók a BNPI honlapján.

Címlapról ajánljuk
Öt pernye a Tisztítótűzből – Fideszes érintettségű ügyekben is feljelentéseket tett a kormány

Öt pernye a Tisztítótűzből – Fideszes érintettségű ügyekben is feljelentéseket tett a kormány

A csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón Magyar Éva és Köböl Anita öt olyan ügyről beszélt részletesen, amelyek egyenként több tízmilliárd forintot érintenek, és amelyek feljelentésig vezettek a kormány részéről. Van olyan is, amelyben azonos programokra különböző jogcímen ment is kiment nagy összegű támogatás, de a sajtófigyelés is igen tempósan drágult az évek során. Részletek.

Egy nap alatt 10 százalékos olajár-emelkedés, Oroszország is korlátoz – kezdődik minden elölről?

Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletág vezetője az InfoRádióban rögzítette: Irán egyetlen stratégiai fegyvere a „Hormuzi-szoros-kártya”, Donald Trump nyilatkozatait pedig ma már sokszor csak mosolyogva rovátkázzák. Oroszország mindeközben exportkorlátozást jelentett be; nem éppen olyan idők jönnek, amely szerint elkerülhető lenne egy újabb inflációs sokk a világban.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×