eur:
411.25
usd:
392.45
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Volkswagen/Facebook

Magyarországon épít gyárat a Tesla legnagyobb riválisa - videó

Öt és fél milliárdért Biatorbágyon épül a kinai NIO gyártóbázisa.

Mint korábban írtuk, Tesla-rivális kínai cég épít gyárat Magyarországon. Kiderült, hogy a kínai NIO cég Biatorbágyon létesít üzemet, ahol akkumulátorcsomag-csereállomások fognak készülni. A gyár megjelenése már hónapok óta sejthető volt, nemrég pedig hivatalos megerősítés is érkezett róla, írja a Villanyautósok.hu.

Az akkumulátorcsomag-csereállomás használatakor egy konténer méretű állomásba beállva, az elektromos autók akkumulátorát egy teljesen automata rendszer percek alatt kicseréli egy feltöltött egységre, a kikerülőt pedig a háttérben szintén feltölti, hogy az egy másik autóba kerülhessen.

A NIO európai vezetőjének bejelentése szerint

az idén szeptemberben induló gyár több száz embernek ad munkát, a termelés felfuttatása után pedig évente 240 csereállomást állít majd elő.

A cég tervei szerint 2025-re már négyezer ilyen állomás működhet világszerte. A beruházást a magyar állam 1,7 milliárd forinttal támogatta.

Biatorbágy az akkucsere-állomás mellett a NIO Power kutatás-fejlesztési központjaként, illetve európai képzési és üzemeltetési központként is szolgál majd.

A távol-keleti gyártók akkumulátorokkal kapcsolatos beruházásai terén Magyarország kedvelt célpont:

  • a Samsung Gödön alakította akkugyártó gigagyárrá az egykori képcső gyárát,
  • a dél-koreai SK Innovation pedig Komáromban épített két ütemben akkugyárat, majd Iváncsán kezdett új beruházásba.
  • Miskolcon a japán GS Yuasa gyárt akkumulátorokat.

Ezek a cégek a különböző alapanyagok importjához az országba vonzották a beszállítóikat is - jegyzi meg a portál.

A NIO alig nyolc évvel az alapítás után már negyven országban húszezer embert foglalkoztat. A gyártás 2018-as indulása óta pedig idén június végéig 218 ezer prémium elektromos autó készült el a cégnél. A NIO 2025-ig legalább huszonöt országban szeretne megjelenni a termékeivel.

A cég jelenleg 1039 akkucsere állomást üzemeltet a világon, és már túl vannak tízmillió akkumulátorcserén.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem voltak jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedett. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×