Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.92
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Budapest, 2021. szeptember 4. A Budapesti Közlekedési Zrt. közreműködésével a Budapesti Közlekedési Központ megrendelésére közlekedtetett autóbusz megállóhelyek táblái a zuglói végállomáson. Az Örs vezér tere, hivatalosan Örs vezér tér Kelet-Pest egyik nagy forgalmú csomópontja. MTVA/Bizományosi: Róka László
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Róka László

Új szemeteseket kap a főváros

A Budapesti Közművek 195 új kukát helyez ki a fővárosban – közölte a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) köztisztasági divíziója pénteken.

Az FKF az elmúlt egy hónapban már 150 új helyszínre helyezett ki kukát a fővárosban – tették hozzá.

Azt írták, a pandémiás időszak lezárultával és a jó idő beálltával megélénkült gyalogosforgalom és közterülethasználat, a fővárosi parkokban megnövekedett látogatószám, a Budapestre visszatérő turizmus, valamint a szabadtéri tevékenységek, rendezvények, közösségi összejövetelek alapján az FKF szakemberei indokoltnak látták további gyűjtők kihelyezését. A Budapesti Közművek ennek alapján – a kerületektől és a lakosságtól beérkezett jelzéseket is figyelembe véve – döntött a további 195 új kuka felszereléséről Budapest mind a 23 kerületében.

Az új szemetesek listája a Budapesti Közművek honlapján itt olvasható.

(Címlapképünk illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

A csendes-óceáni Tonga közelében található, víz alatt megbúvó Hunga vulkán 2022. január 15-én hatalmas kitörési felhőt hozott létre, ami egy órán belül elérte a magaslégkörben lévő sztratoszférát, a felső ernyő részének kiterjedése pedig 400 kilométer volt. Harangi Szabolcs, a HUN-REN-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője felidézte, pontosan mi történt négy évvel ezelőtt, továbbá arra is kitért, tudományos szempontból milyen tanulságai voltak az akkori történéseknek.

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×