eur:
411.22
usd:
392.53
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Rendőrök a VÉDA automata közlekedés-ellenőrzési rendszer egyik sebességmérőjével a 6-os főúton, Pécs határában 2015. április 16-án. Reggel hat órakor 24 órás sebességellenőrzési akció indult Európa 22 országában.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Magasabb fokozatba kapcsoltak a gyorshajtók a magyar utakon

Hiába a kampányok, sokan továbbra sem tartják be a sebességkorlátozásokat.

Alaposan belehúztak a gyorshajtók és egyéb szabálytalanságot elkövető autósok Magyarországon 2021 második felében. A hatóságok 394 ezer bírságot szabtak ki, összesen 13,6 milliárd forint értékben, azaz egy szabálytalanság átlagosan 34 510 forintba került – derül ki a Világgazdaság által az Országos Rendőr-főkapitányságtól kikért, a VÉDA közúti intelligens kamerahálózat tavalyi évre vonatkozó adataiból.

A gazdasági lap 2021 őszén a féléves adatokat is kikérte, akkor összesen 125 ezer bírságot szabtak ki, 4,3 milliárd forint értékben, vagyis kijelenthető, hogy

a második félévben megduplázódott az első féléves szabálytalankodások száma, azaz alaposan beletapostak a szabálytalankodók a gázpedálba.

Ráadásul szó szerint, mivel az ORFK kommunikációs szolgálata azt is elárulta, a legtöbb bírságot a megengedett legnagyobb sebesség túllépése miatt kell kiszabni. A második legtöbb eljárás a közútiforgalom-irányító fényjelző készülék piros jelzésére vonatkozó szabályok megszegése miatt indul a közigazgatási hatóságoknál.

Megjegyezik, a második féléves megugrás természetesen magyarázható azzal is, hogy tavaly májusig szigorúbb járványügyi korlátozásokkal kellett együtt élniük az embereknek, tehát utazni is kevesebbet utaztak.

A 2021-ben kiszabott bírságok darabszáma és összege egyébként elmarad a 2020-as és 2019-es évektől. Tavalyelőtt még 545 ezer szabálytalankodást rögzített a VÉDA-rendszer, és 18,8 milliárd forint értékben szabtak ki büntetést, 2019-ben pedig még többet, 660 ezer szabálytalanságot követtek el, 22,7 milliárd forint értékben.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 04:15
×
×
×
×