Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 22. szombat Menyhért, Mirjam
USA, Washington State, Bellevue, Interlake High School
Nyitókép: Jetta Productions/Getty Images

Újabb iskolában tiltakoznak a tanárok

Nem értenek egyet a pénteki kormányrendelettel.

A budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium tanárai csatlakoztak a Szent László Gimnázium pedagógusaihoz, nem tanítanak kedden, a kormány sztrájkrendelete ellen tiltakozva.

A VI. kerületi intézményben 15 oktató döntött úgy, hogy nem dolgozik - írta a hvg.hu.

Hétfőn a kőbányai Szent László Gimnázium 12 tanára nem tanított.

Törley Katalin, a Kölcsey tanára kiemelte, hogy akciójuk nem a diákok, nem az igazgató, és nem is a tankerület ellen irányul, csak a pénteki kormányrendelet ellen tiltakoznak vele. Úgy véli, a péntek éjjel megjelent kormányrendelet teljesen kiüresíti a sztrájk jogát és olyan kötelezettségeket ró a pedagógusokra, amelyekkel a munkabeszüntetés értelmezhetetlenné és észrevehetetlenné válik.

A rendeletben azt rögzítették, hogy a tanárok munkabeszüntetését csak úgy engedélyezik, ha az észrevétlen marad az intézmények működése szempontjából.

Szerdán a budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum követi a példát, 41 tanár nem dolgozik majd az intézményben - írta a Mérce.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Pénz érkezik hamarosan sok családhoz

Augusztus 24-én érkezik az iskolakezdési támogatás első – 50 ezer forintos – részlete, továbbá a szeptemberi családi pótlékot is ezen a napon fizetik ki – közölte a szociális és családügyi miniszter a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 22. 08:32
2026. augusztus 22. 07:40
×
×