eur:
410.9
usd:
392.21
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: magyarhonvedseg/YouTube

Benkő Tibor: nincs szükség a NATO-erők tartós magyarországi megjelenésére

A honvédelmi miniszter szerint diplomáciai úton kell megoldani az orosz–ukrán konfliktust. Benkő Tibor a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, a honvéd tisztjelöltek előtt tartott előadásában azt mondta: a NATO-erők tartós magyarországi megjelenésére nincs szükség. Ezzel együtt Magyarország egyre szorosabbá fűzi a kapcsolatokat a szervezettel.

A honvédelmi miniszter szerint egyebek mellett a biztonsági környezet romlása, az egyre erősödő migrációs nyomás, a terrorizmust térnyerése, a hibridhadviselés megjelenése, valamint a kibertér műveleti területté válása miatt indította el a kormány a honvédelmi és haderőfejlesztési programot.

Benkő Tibor az Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar honvéd tisztjelöltjeinek tartott előadásában a program elsődleges céljának nevezte, hogy Magyarország rendelkezzen a térség legjobb haditechnikai felszereltségű, egyben legjobban kiképzett katonákból álló hadseregével, amely minden körülmények között garantálni tudja Magyarország szuverenitását, valamint a magyar emberek biztonságát, és ezzel főszerepet is játszhat a régió stabilitásában.

„Egy katonai szolgálat az nem 5, 10 vagy 20 évre szó. Arról szól, hogy valaki ezt hivatásként választja, és hivatásként akarja a feladatot ellátni, ehhez pedig

kell a társadalom, a mindenkori kormány megbecsülése, elismerése és támogatása

– hangsúlyozta beszédében a tárcavezető.

A honvédelmi és haderőfejlesztési programról szólva Benkő Tibor kifejtette: a középpontjában változatlanul az ember, a katona áll, ezért dolgozták ki a kiszámítható és stabil életpályamodellt, amely magában foglalja az illetményrendszer folyamatos bővítését, a lakhatási támogatást, az előmeneteli rendszert, az egészségkárosodási ellátást, illetve az életpálya egészét átölelő struktúrát. „Nekünk kell karriertisztképzéssel foglalkozni, amelyet az NKE keretein belül kívánunk megvalósítani, és kell specialistákkal is foglalkozni. De a kettő összehangolását, ötvözetét is meg kell alkotnunk” – magyarázta.

A tárcavezető az orosz–ukrán konfliktusról szólva, a Honvedelem.hu beszámolója alapján hangsúlyozta: ezt alapvetően diplomáciai úton kell megoldani. A NATO-erők tartós magyarországi megjelenésére szerinte nincsen szükség. Benkő Tibor azt mondta a katonai szövetségesi rendszer erősítését célozza a NATO vezetési elemeként létrehozott Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokság Székesfehérváron.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×