Infostart.hu
eur:
386.44
usd:
331.87
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika
Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke felszólal a Visegrádi Csoport megalakulásának 30. évfordulójáról szóló politikai nyilatkozat vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2021. február 15-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Négy vitatémát tesznek asztalra a parlamentben

A médiahatóság pénze áll a középpontban

Az Országgyűlés csütörtökön négy általános vitát bonyolít le.

A parlament hétfőn kezdődött ülésének negyedik napja reggel 9 órakor kezdődik.

A képviselők elsőként a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) tavalyi zárszámadásáról mondhatják el a véleményüket, majd a hatóság 2022-es költségvetésére vonatkozó javaslatot véleményezhetik.

Az ülésnap további részében a nemzeti vagyon kezeléséért felelős miniszter két indítványáról lesz szó, amelyek a nemzeti pénzügyi szolgáltatásokat és az otthonteremtési állami feladatok karitatív szervezetek általi átvállalását érintik.

A Ház november 15-én, hétfőn fejezi be ülését.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×