eur:
402.94
usd:
348.84
bux:
95317.22
2025. június 15. vasárnap Jolán, Vid
Nyitókép: Pixabay

Könnyebb lesz a személyi adatokkal és a közművekkel kapcsolatos ügyintézés

Sőt, lehet büntetlenül máshol is lakni - bizonyos feltételekkel -, mint ahol az ember állandó lakcíme van.

Az Országgyűlés még kedden fogadta el az adatváltozás-kezelési szolgáltatás bevezetésével, továbbá az állampolgárok adminisztratív terheinek csökkentésével összefüggő egyes törvények módosításáról szóló jogszabályt (a kormány javaslatára, 133 igen, 12 nem és 35 tartózkodó szavazattal).

Eszerint 2022. január 1-jétől bevezetik az adatváltozás-kezelési szolgáltatást, így a kormányablakok ügyfélszolgálatain és az elektronikus ügyintézés során is egyszerűbb lesz az állampolgárok számára az adatváltozásaikkal kapcsolatos ügyintézés és a közművek átírása.

Az ügyfelek a jövőben a kormányablakban, illetve elektronikusan is kezdeményezhetik, hogy az állami nyilvántartásokban tárolt név-, cím-, valamint kapcsolattartási adataik változása esetén

értesítést kapjanak azok a közművek, telekommunikációs cégek, amelyekkel szerződéses jogviszonyban állnak.

Arra is lehetőség lesz, hogy az ügyfél értesíthesse az általa megjelölt szolgáltatókat, hogy halála esetén ki az a személy, akivel fel kell venniük a kapcsolatot.

Módosul a lakcímbejelentés szabályozása is. Míg a jelenlegi büntetőjogi szabályozás szerint "intellektuális közokirat-hamisítást" követ el az, akinek az esetében a lakcímbejelentés nem felel meg a valós, életvitelszerű ott lakásnak, a jövőben ez nem minősül majd bűncselekménynek, ha saját tulajdonú ingatlanról van szó, vagy ha a szállásadó tudtával és hozzájárulásával történik.

Címlapról ajánljuk
Irán: tűz a világ legnagyobb gázkitermelő helyén lévő egyik üzemben

Irán: tűz a világ legnagyobb gázkitermelő helyén lévő egyik üzemben

Irán és Izrael is rakétákat lőtt ki vasárnapra virradó éjszaka. Az iráni Tasnim félhivatalos iráni hírügynökség szombat éjjeli jelentése szerint Irán részlegesen felfüggesztette a termelést a világ legnagyobb gázkitermelő helyén lévő egyik üzemben, ahol izraeli légicsapás következtében tűz keletkezett.

A jövő elkezdődött – izzasztó adatokkal szembesít a kutató

Irakban 80 éves mélypontra apadtak a vízkészletek, az Ibériai-félszigeten 12-13 fokkal melegebb van és a következő napokban hőmérsékleti rekordok fognak megdőlni. Az időjárási szélsőségek az előttünk álló évtizedekben humanitárius válságot okozhatnak a Közel-Keleten – figyelmeztetett az InfoRádióban Kovács Erik, a Klímapolitikai Kutatóintézet vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.16. hétfő, 18:00
Ugrósdy Márton
a Miniszterelnöki Kabinetiroda helyettes államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×