Infostart.hu
eur:
386.05
usd:
331.46
bux:
119752.08
2026. január 14. szerda Bódog
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) 2-es metró vonalán közlekedő egyik Alstom Metropolis metrószerelvény megérkezik a Pillangó utcai megállóba az Örs vezér tere irányából. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba

Összekötött HÉV és metró az Örs vezér téren - Zugló már megtette a kezdő lépést

Rendkívüli ülésen döntött számos ügyben a zuglói képviselő-testület.

A kerület megállapodást ír alá az Örs vezér tere közlekedésének és átépítésének előkészítéséről - számoltak be a döntésről a zuglo.hu oldalon.

A testület Sokacz Anikó (MSZP) és Hevér László György (MSZP) képviselők módosító indítványával jóváhagyta, hogy az önkormányzat együttműködési megállapodást kössön a Budapest Fejlesztési Központtal (BFK), illetve a fővárosi, a X. és XVI. kerületi önkormányzattal a 2-es metró, valamint a gödöllői és a csömöri HÉV összekötésének és a HÉV-vonalak budapesti szakaszának korszerűsítését előkészítő projekt megvalósítására. A módosító javaslatok arra irányultak, hogy az új pályatest menti ingatlanoknál végezzenek statikai vizsgálatot, illetve hogy kerüljön be a tervezetbe az Ond vezér sétány önkormányzattal közös tájépítészeti rendbetétele is.

Az előterjesztést szóban kiegészítő Kangyerka Ádám, a BFK HÉV-projekt igazgatója kiemelte, olyan műszaki tartalmat alakítottak ki, amely valamennyi önkormányzatnak megfelel.

A projektigazgató arról is beszélt, hogy a tervek szerint a XIV. kerületben több jelentős beruházás is megvalósul.

  • Új állomás épül a Sugár és az Árkád között, a Kerepesi út felett.
  • Az Örs vezér tere és a Körvasút között magasvezetésű, zajszigetelt pályaszakasz létesül, amellyel megszűnik a Szentmihályi útnál a HÉV és közút kereszteződése.
  • Törökőrön új földalatti megálló és vasúti átszállóhely létesül a Budapest–Cegléd–Szolnok vasútvonal és a 2-es metró találkozásánál.
  • A közlekedés átszervezése nyomán a zuglói oldalon megszűnik a jelenlegi buszpályaudvar, helyén zöld felület és egy troliforduló lesz. Az Örs vezér terére érkező buszokat a kőbányai oldalon kialakított pályaudvar fogadja majd.

Az Örs vezér tere tehát jelentősen átalakul.

Az engedélyezési terv várhatóan jövőre, a kivitelezési 2023-ra készül el. A kivitelezés több éves folyamat lesz, aminek még nincs meg a pénzügyi fedezete.

A tervek szerint a beruházás miatt érdeksérelmet szenvedett ingatlantulajdonosokat kártalanítják, illetve megvásárolják a vagyontárgyukat.

Horváth Csaba (MSZP) polgármester hozzászólásában kiemelte: a megállapodást elfogadásra javasolja, mert mindaz szerepel benne, amit elvárásként megfogalmaztak, az esztétikus kialakítás, a zajvédelem, a zuglói pályaszakasz átjárhatósága és hogy a vasúti üzem helyén park létesüljön.

További döntések

A testület a ZESZ igazgató főorvosának kérésére kezdeményezte az egészségügyi államigazgatási szervnél, hogy az allergológiai és sebészeti szakrendelések óraszámának átcsoportosításával

a Hermina úton heti 18 órában érsebészeti szakrendelés induljon.

A Mesevonat Bölcsőde indulhat a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj pályázaton.

A Panelkutya Állatbarát, Sport és Szabadidős Egyesület kérésére a Csertő utca 18. mögötti területre térfigyelő kamera kerül.

Címlapról ajánljuk
Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×