Balogh Samu az InfoRádióban emlékeztetett, a június 4-én kezdődött, azonban már a korábbi városvezetés által a 2017-es évre beígért Margit híd és Kossuth tér közötti útszakasz felújítása-átépítése jelenleg is gőzerővel zajlik, hiszen az erre szánt kormányzati támogatás határideje ez év végén lejár. „Ebben a fővárosnak nem volt mozgástere, tehát mindenképpen meg kell valósítani ezt a több mint négy éve húzódó beruházást.”
Mint közölte, a rakparti munkálatok második ütemében kicserélik Budapest egyik „legveszélyesebb” víznyomócsövét, amit a Fővárosi Vízművek saját forrásból, a hét elején kezd meg, de ez nem jár majd egyelőre további forgalmi korlátozásokkal, hiszen erre a Lánchídtól északra található, egyébként is lezárt szakaszon kerül sor. Várhatóan csak novemberben fog olyan szakaszokat érinteni, ahol lehet közlekedni – fűzte hozzá.
A főpolgármester kabinetfőnöke az InfoRádió érdeklődésére elmondta, a rakpartra ígért korzó két ütemben fog megvalósulni. A beruházás célja, hogy a Margit híd és a Kossuth tér között egy gyalogos sétányt alakítsanak ki az úttest mellett, ahol a korábbi tervek módosításával harmincöt valódi talajkapcsolatos fát fognak elültetni.
A nagyobb munka a Parlamenttől délre, egészen a Fővám térig tartó szakaszt fogja érinteni, ez az úgynevezett Rak-Park-projekt – jelenleg a tervezetesének a közbeszereztetése zajlik. A főváros és a kormány megállapodása szerint utóbbi fogja a megvalósítást fizetni és végrehajtani, de ez leghamarabb jövő évben tud elindulni, amikor a már említett víznyomócső rekonstrukciója teljes egészében lezárult – tette hozzá Balogh Samu.