eur:
399.12
usd:
366.89
bux:
87872.68
2025. március 16. vasárnap Henrietta

Fákat csavart ki, villanyvezetékeket szakított le a vihar

Erős szél kíséri az átvonuló hidegfrontot az ország nagy részén, különösen Sajópüspöki és Bánréve térségéből kérték sok esetben a tűzoltók segítségét – írta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

Sajópüspökiben, a Rákóczi Ferenc utcában lakóházra dőlt három fenyőfa, amelyek elektromos vezetéket is leszakítottak. A Hősök terén az erős szél gyökerestül kicsavart a földből egy fát, amely rádőlt a villanyvezetékre.

Kidőlt fa és leszakadt elektromos vezeték nehezítette a közlekedést a 26-os főúton, Bánréve térségében. Bánréve Kossuth Lajos utcájába is riasztották az ózdi hivatásos tűzoltókat, ahol villanyvezetékre dőlt egy fa.

Serényfalván, az Ady Endre úton egy nagy méretű fa kettétört, és megrongálta egy családi ház tetőszerkezetét.

Mikóházán, a Rákóczi Ferenc utcában villanyvezetéket szakított le egy faág, amely több kerítésre rádőlt. A tűzoltók az áramszolgáltató munkatársaival közösen dolgoznak a helyszínen. A megye tűzoltóegységei dolgoznak a károk felszámolásán.

Címlapról ajánljuk

Dénes Ferenc az MU stadionprojektjéről: digitális Young Trafford kell, de nem lesz olcsó

Biztosan megtelik majd a Manchester United új, százezer férőhelyesre tervezett stadionja is, és a klubvezetők azzal kalkulálhatnak, hogy az évek során megtérül majd a gigaprojekt a jegyeladások révén – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Dénes Ferenc szerint az elmúlt évek kudarcai ellenére az MU még mindig a világ top három futballmárkájának az egyike.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.17. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
Telefonon egyeztetett Oroszország és Amerika a háborúról, Zelenszkij leváltotta a hadserege parancsnokát - Háborús híreink vasárnap

Telefonon egyeztetett Oroszország és Amerika a háborúról, Zelenszkij leváltotta a hadserege parancsnokát - Háborús híreink vasárnap

A harctérről érkező hírek és felvételek szerint az ukránok megsemmisítették a Konka folyón (Herszon) átívelő hídat, így ellehetetlenült az orosz utánpótlás átjuttatása ezen a kulcsfontosságú úton. Az ukrán vezérkar közben megerősítette: az oroszok átvették a Kurszk megyei Szudzsa városa feletti ellenőrzést. De a frontvonalak mögött is zajlanak az események. Miközben Európa a Moszkva által elutasított békefenntartó csapatokról egyezkedik, Donald Trump bejelentette, hogy szűkítették Keith Kellogg tábornok hatáskörét: immár csak Ukrajnával foglalkozik különmegbízottként, miután Oroszország kizárta őt a háború befejezését célzó tárgyalásokból. Szakértők szerint orosz nyomásra hozhatta meg ezt a döntést az amerikai elnök. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 16. 18:54
×
×
×
×