Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő
Nyitókép: Pixabay.com

Lángra kapott egy raktár a VIII. kerületben

A Kerepesi úton hétfő hajnalban mintegy ezer négyzetméteren volt tűz.

Egy raktár jellegű, egyszintes épület ég mintegy ezer négyzetméteren Budapest VIII. kerületében, a Kerepesi úton - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel hétfőn hajnalban.

A tűzhöz nagy erőkkel vonultak ki a főváros hivatásos tűzoltói (20 jármű, 100 fős erő), akik a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett, több oldalról támadva, tizenegy vízsugárral akadályozták meg a lángok továbbterjedését. Az egységek megbontják a tetőszerkezetet, munkájukat azonban nehezíti, hogy az épület egy része nehezen megközelíthető és fából készült a teteje. Az OKF tájékoztatása szerint a tűzoltás idejére a szomszédos épületet kiürítették, de arra nem terjedtek át a lángok.

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×