Infostart.hu
eur:
378.61
usd:
319.27
bux:
127431.49
2026. február 13. péntek Ella, Linda
Nyitókép: YouTube

A forgalommal szemben – életveszély az M3-ason és az M0-son

Kilométereken át autóztak az autópálya szélén – szemben a forgalommal.

A Magyar Közút kamerái ismét izgalmas dolgokat rögzítettek: több eset is történt, amikor forgalommal szemben hajtottak autósok az M3-as autópályán és M0-ás autóúton. Szerencsére személyi sérülés nem történt.

Július 16-án, pénteken az M0-ás autóúton, 17-én, szombaton délután pedig az M3-as autópálya Nyíregyháza felé vezető oldalán döntött úgy ismeretlen okból egy-egy sofőr, hogy nem megfelelő számukra a szabályos menetirány. A közösségi oldalakon megjelent információk szerint az M0-áson a sofőr a középső sávban haladva állóra fékezett, majd megfordult az autóút kellős közepén és úgy haladt tovább. Az M3-ason szembehajtó sofőr pedig legalább 4-5 kilométeren keresztül haladt a forgalommal szemben.

A Magyar Közút a két veszélyes eset kapcsán ismét felhívta az emberek figyelmét arra, hogy soha ne forduljanak vissza gyorsforgalmi úton. Ha valaki eltéveszti a kijáratot, annak azt javasolják, hogy álljon meg egy pihenőhelyen, és ott nézze meg, milyen útvonalon tudja folytatni az útját.

Címlapról ajánljuk

Se Insta, se Face: Oroszországban letiltották az összes Meta-appot

Az orosz kormány felszólította a lakosságot, hogy térjenek át az állam által létrehozott, titkosítás nélküli Maxra, ami az indoklás szerint azért biztonságosabb választás, mert így védve lesznek a felhasználói adatok a Metától.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×