Infostart.hu
eur:
389.11
usd:
336.14
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Oltóhely a Békés Megyei Központi Kórház, Dr. Réthy Pál Tagkórház egyik oltópontján Békéscsabán 2021. május 10-én.
Nyitókép: MTI/Rosta Tibor

Ötszáz alatt az új fertőzöttek, száz alatt az elhunytak száma Magyarországon

Folyamatos a javulás, ugyanakkor az alacsony számoknak a tapasztalatok szerint közük lehet a "hétvége-hatáshoz".

A központi oldalon megjelent tájékoztatás szerint 493 az új fertőzöttek száma (utoljára január 26-án volt mutatóban egy ilyen adat - 459 -, tendenciózusan tavaly szeptemberben, a második hullám előtt voltak hasonló számok). A járvány kezdete óta összesen 792 879 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 99 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 28 792 főre emelkedett.

A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 583 802 fő,

az aktív fertőzöttek száma 180 285 főre csökkent

(7798 fős csökkenés egy nap alatt).

Kórházban 102 fővel kevesebb, 3282 koronavírusos beteget ápolnak, közülük az előző napinál 15-tel kevesebben, 379-en vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 20 197-en vannak, a mintavételek száma 5 545 305-re nőtt.

Forrás: koronavirus.gov.hu
Forrás: koronavirus.gov.hu

Már több mint 4,9 millióan regisztráltak oltásra és 80 százalékuk meg is kapta azt: a beoltottak száma 4 346 089 fő, közülük 2 530 147 fő már a második oltáson is túl van.

A regisztrált 16-18 évesek szerdáig foglalhatnak időpontot (az EESZT-ben) az oltásra, amely e hét csütörtök és jövő hét kedd között lesz Pfizer-vakcinával.

Pfizer-oltásra jelenleg kizárólag ez a korosztály tud időpontot foglalni.

A 18 év feletti regisztráltak továbbra Sinopharm, AstraZeneca és Szputnyik oltásokat tudnak jelenleg interneten foglalni. A háziorvosok Sinopharm, Janssen és Moderna vakcinákkal tudják folytatni az oltást.

Kedden újabb vakcinaszállítmányok érkeznek.

A szakértők figyelmeztetnek: a brit vírusmutáns továbbra is terjed, ezért az általános óvintézkedések és higiéniai szabályok betartása továbbra is elengedhetetlen.

A közösségi terjedés megfékezése érdekében továbbra is kerüljük azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak,

lehetőleg tartsuk a szociális távolságot, gyakran és alaposan mossunk kezet!

Hasznos linkek

Oltási regisztráció: https://vakcinainfo.gov.hu/regisztracio-oltasra

A vakcina-regisztráció lekérdezésének elérhetősége: https://vakcinareg.neak.gov.hu/regisztracio/

Oltásfoglalás: https://www.eeszt.gov.hu/hu/web/guest/covid-oltas-idopontfoglalas

Probléma a védettségi igazolvánnyal kapcsolatban: bejelenthető a magyarorszag.hu-n az Ügyfélkapun keresztül, vagy személyesen egy kormányablakban.

Címlapról ajánljuk
Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat
Aréna

Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat

Az Egyesült Államok és Izrael támadása új szintre emelte a közel-keleti konfliktust: a csapások az iráni katonai vezetést és az atomprogram kulcspontjait célozták, miközben Irán rakétákkal és drónokkal válaszol a térség több országában. Resperger István ezredes, a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központ igazgatója az amerikai tervezés logikájáról, a légicsapások céljáról, az aszimmetrikus válaszokról és a konfliktus lehetséges kimeneteleiről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában.

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben, a nap folyamán pedig rakétatámadás érte Dohát, illetve Bahreint és Izraelt is. Délelőtt a semleges kaukázusi Azerbajdzsán területét is iráni támadás érte. Iszmail Baghei, Irán helyettes külügyminisztere megfenyegette az Európai Uniót. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×