eur:
408.88
usd:
375.26
bux:
74214.3
2024. november 5. kedd Imre
Szájer József fideszes európai parlamenti képviselő beszédet mond az Európai Polgár díjak magyar kitüntetettjeinek rendezett átadóünnepségen a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Dísztermében 2018. szeptember 21-én. Elismerést kapott a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE), Szvorák Katalin Kossuth-díjas énekművész és Varga Erika divattervező, a Romani Design alapítója.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

A DK kizáratná Szájer Józsefet a Fideszből, Vona Gábor szerint titkosszolgálati akció történhetett – ellenzéki reakciók

Véleményt formált valamennyi ellenzéki párt a múlt héten lemondott fideszes EP-képviselő brüsszeli magánéleti ügyéről. Egyes elemzők viszont megrendezett titkosszolgálati akciót sejtenek a belga hatóságok szervezett fellépése mögött.

A Facebook-oldalán reagált Szájer József esetére Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke. "Na srácok? Ki lesz a következő? Ki mer közületek ma újra buzizni, és hova fogjátok még felírni, hogy az anya nő, az apa férfi?" – írta a volt miniszterelnök, aki szerint a fideszes EP-képviselő brüsszeli partija azért zavaró, mert ő "írta az új, keresztény szellemiségűnek hívott Alaptörvényt".

Pártja korábban azt írta az eset kapcsán, hogy "előbb Borkai, most Szájer. Úgy tűnik, hogy a fideszesek mind ilyenek: drogos csoportos szexorgiákra járnak, miközben otthon várja őket a feleségük, meg a gyerekük.” December 2-i közleményében a DK már azt követeli, hogy Szájer Józsefet azonnal zárják ki a Fideszből.

Az MSZP csak néhány névvel reagált a Fidesz botrányára. "A Fidesz valódi családpolitikája: Borkai Zsolt, Kaleta Gábor, Szájer József" – fogalmaz a párt közleménye.

A Momentum Mozgalom a Facebookon úgy reagált, hogy "Szájer József botránya a Fidesz teljes erkölcsi csődje!” Az ellenzéki párt szerint nem ez az első eset, hogy kiderül a Fidesz képmutatása, "valójában szó sincs keresztény-konzervatív értékrendről, az csak a közpénzek rendszerszintű ellopásának, a gátlástalan hatalomkoncentrációnak a selyempapírba csomagolása".

Az LMP közleménye szerint "itt lenne az ideje, hogy a Fidesz tisztázza, mennyire illik bele a magukról alkotott hazug képbe, egy a járvány időszakban az ereszen lemászva menekülő EU parlamenti képviselő képe?" Schmuck Erzsébet, az LMP társelnöke azt írta, azt is tisztázni kell, magukra nézve, mennyire tartják fontosnak az oly sokszor hangoztatott keresztényi családmodellt, a szabályok betartását.

A Jobbik EP-képviselője, Gyöngyösi Márton szerint "Borkai és Kaleta után újabb fideszesről derült ki dicstelen módon, hogy ő bizony azokat a pártja által annyit emlegetett keresztény-konzervatív erkölcsöket magára mégsem tartja kötelezőnek". Mint írta: "ez a Fidesz a maga teljes valóságában."

"Szex-, drog- és pedofilbotrány: ez Orbán Viktor »keresztény-családbarát« kormánya" – írta Szabó Tímea, a Párbeszéd frakcióvezetője a Facebookon, és felemlegette Borkai Zsolt és Kaleta Gábor ügyét is, felhívva a figyelmet arra, hogy ők mind nős emberek, gyerekeik vannak, tehát megfelelnek a kormány „keresztény-konzervatív” és „családbarát” világképének

Megdöbbenéssel és szomorúsággal hallotta Hidvéghi Balázs, a Fidesz-KDNP EP-képviselője a híreket, és hozzátette: nagyra becsüli és tiszteli Szájer József politikai tevékenységét, mert szerinte kimagasló munkát végzett, amit az ellenfelei is elismernek. "Esendő ember. Az vesse rá az első követ, aki bűntelen" – jelentette ki a fideszes politikus.

Korábban a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselőcsoportja azt közölte, "Szájer József helyes döntést hozott, amikor lemondott Európai Parlamenti képviselői tisztségéről. Az egyedüli helyes döntést hozta meg. Döntését tudomásul vesszük, mint ahogy tudomásul vesszük azt is, hogy bocsánatot kért családjától, a politikai közösségétől és a választóktól."

Titkosszolgálati akció?

„Szinte biztos vagyok benne, hogy az uniós vétó körüli botrány miatt vadászta le valamelyik (német?) titkosszolgálat Orbán brüsszeli parancsnokát” – írta Facebook-oldalán a Jobbik korábbi elnöke, Vona Gábor. Szerinte a magyar–lengyel uniós vétó állhat az ügy kirobbantásának hátterében, amely a brüsszeli magyar-lengyel "szabadságharcra" is negatív hatással lesz.

Pulai András politikai elemző is azt vetette fel egy Facebook-posztban, hogy nem véletlen lehetett a belga rendőrség felbukkanása a házibulin. Szerinte valószínűleg nem ez volt az első ilyen parti Brüsszelben, az évek során rengeteg képviselő, diplomata vehetett ilyenen részt, és miért éppen most derült csak ki, és miért csak a Fidesz legfontosabb EU-politikusa vált ismertté. "Lehet, hogy ez, amit ma látunk egy olyan politikai csata része, aminek van egy másik, ennél nagyobb és fontosabb színtere?" – vetette fel a Publicus Intézet ügyvezető igazgatója.

Címlapról ajánljuk
Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Az amerikai elnökválasztás végeredménye már az e heti budapesti EU-csúcson is éreztetheti a hatását, és meghatározza a magyar soros elnökség sikerét is – hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Böcskei Balázs politológus, az Idea Intézet stratégiai igazgatója és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója volt a vendége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A küzdelem egyébként rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek, az első, Dixville Notchból érkező eredmény pedig döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×