eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Koronavírusteszthez levett minták a Pécsi Tudományegyetem mintavételi pontján, a balatonboglári egészségügyi központban 2020. május 14-én. A koronavírus-szűrőprogramban a Semmelweis, a debreceni, a szegedi és a pécsi egyetem vesz rész. A programba 17 ezer 780 embert hívtak meg véletlenszerűen kiválasztva. Ők életkorra, nemre és regionálisan is reprezentálják a magyar társadalmat.
Nyitókép: MTI/Varga György

Itt vannak a koronavírusról szóló konzultáció eredményei

Közzétette a Miniszterelnöki Kabinetiroda a koronavírusról szóló nemzeti konzultáció közjegyző által is hitelesített eredményeit pénteken a kormány hivatalos honlapján.

Az online felületen átlagosan kérdésenként 433 640 kitöltés érkezett, azonban tekintettel arra, hogy az első kérdésre több válasz megadása is lehetséges volt, ez 318 947 kitöltőt jelent. A kérdőíveket 1 682 295-en töltötték ki, de mivel az első kérdésre több választ is meg lehetett adni, 1 796 988 válasz érkezett.

Az eredmények azt mutatják, hogy

  • a magyarok a legnagyobb arányban, 83 százalékban a maszkviselést támogatják. Ezt követi a rendezvények korlátozása (79 százalék),
  • az országhatárok lezárása (79 százalék),
  • a távolságtartás elrendelése (78 százalék),
  • a védekezéshez szükséges eszközök kiviteli korlátázása (64 százalék) és
  • az időseknek fenntartott védett idősáv (62 százalék).
  • Az ingyenes parkolást és az oktatási intézmények bezárását egyaránt 61 százalék támogatja,
  • a kijárási korlátozásnak pedig 59 százalékos a támogatottsága.

A járvány elleni védekezés során minden esetben szakmai döntések születnek, az eredmények azonban nagyon jó támpontot adnak ahhoz, hogy a magyarok mely intézkedéseket támogatják a leginkább - írták. A konzultáció mindezeken túl "egyértelmű egyetértési pontokat" hozott létre sok kiemelt kérdésben.

1 575 492 válaszadó értett egyet azzal, hogy a járványügyi készültséget mindaddig fenn kell tartani az egészségügyben, amíg fennáll a járvány visszatérésének kockázata.

1 616 630 válaszadó szerint szükség van arra, hogy tovább erősítsék az idősotthonok járványügyi védelmét.

1 649 398-an egyetértettek azzal, hogy törekedni kell arra, hogy a védekezéshez szükséges felszereléseket Magyarországon lehessen előállítani, így csökkentve az ország kiszolgáltatottságát.

1 576 166-an egyetértettek azzal, hogy a járvány idején az iskolás gyermeket nevelő családoknak és a tanároknak legyen ingyenes az internet.

1 598 311 válaszadó szerint szükség van állandó magyarországi járványügyi figyelőszolgálatra.

1 613 174 válaszadó szerint a járvány elleni védekezés idején a bankok és a multinacionális vállalatok is járuljanak hozzá a védekezés költségeihez.

1 634 317-en gondolták úgy, hogy ösztönözni kell a magyar termékek, szolgáltatások vásárlását, és népszerűsíteni kell a magyar turizmust.

1 621 477-en válaszoltak igennel arra a kérdésre, hogy a kormánynak a járvány elmúltával is fenn kell-e tartania a munkahelyvédő és -teremtő programokat.

Soros György tervét, amely beláthatatlanul hosszú időre eladósítaná Magyarországot, 1 621 833 válaszadó utasította el.

1 638 014 válaszadó felelt igennel arra a kérdésre, hogy Magyarország védje-e meg a magyar vállalatokat az ellenséges célú külföldi felvásárlástól.

1 648 705 válaszadó szerint a kormánynak továbbra is fel kell lépnie a bevándorlás ellen, és fenn kell tartania a magyar határ szigorú védelmét.

1 633 148 válaszadó felelt igennel arra a kérdésre, hogy a kormány a Brüsszellel kialakult nyílt konfliktus árán is tartson-e ki a bevándorlást tiltó szabályok mellett.

A kormány köszönetet mond mindenkinek, aki elmondta a véleményét, mert ez tovább erősítette a járvány elleni összefogást - olvasható a közleményben.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×