Infostart.hu
eur:
388.11
usd:
336.52
bux:
122510.7
2026. március 26. csütörtök Emánuel
Nyitókép: Facebook/Orbán Viktor

Orbán Viktor: erős reggel volt

Az operatív törzs ülését követően osztott meg új információkat a Facebookon a kormányfő. Azt is elmondta, mennyi oktatási intézményt és óvodát kellett eddig bezárni a vírus miatt.

Az egészségügy felkészült a koronavírus-járvány következő hullámának kezelésére - jelentette ki szombat reggel közösségi oldalára feltöltött videójában Orbán Viktor miniszterelnök. Miután az operatív törzzsel az egészségügyi védekezést áttekintette, úgy fogalmazott: "erős reggel volt".

Fontos üzenete volt, hogy a szerdai kormányülésre készítettek elő döntéseket, amelyek közül azt említette:

mindenképp ki akarják kényszeríteni, hogy azt a kevés szabályt, amit az üzletek, tömegközlekedési eszközök használatára vonatkozóan meghoztak, az emberek be is tartsák.

"Tisztelettel kérjük az emberet, hogy tartsák be a szabályokat, de ha nem teszik, akkor szankciókat is kell hozzájuk kötnünk."

Az oktatásról azt mondta, eddig

3 iskolát és 16 óvodát kellett bezárni a koronavírusos esetek miatt,

a többi helyen az oktatás többé-kevésbé a megszokott rendben működik - mondta a kormányfő.

Az is kiderült, hogy a pénteken bejelentett kötelező iskolai testőmérséklet-mérést október 1-jétől vezetik be.

Szerdán a kormányülésen döntik el, mennyibe kerüljenek a hatósági áras PCR-tesztek, "közel van a megállapodás", hangsúlyozta Orbán Viktor. Megemlítette a pénteki után ismét az influenza elleni oltás ingyenessé tételét is.

Az egészségügyi helyzettel kapcsolatban kiemelte: több mint tízezer szabad kórházi ágy van, ha romlana a helyzet, a lélegeztetőkészülékek "rendben vannak", a kórházi kapacitások szinte korlátlanul állnak rendelkezésre. Ellátatlanul egyetlen magyar ember sem marad, ha elkapja a koronavírust.

Címlapról ajánljuk
Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Az Egyesült Államok számára nagyobb kihívás és anyagi teher az iráni háború, mint Teherán számára, mert utóbbi amellett, hogy hazai pályán van, jelentősen olcsóbb fegyvereket használ – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Csiki Varga Tamás, a Stratégiai és Védelemkonzultációs Csoport elemzője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.27. péntek, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×