Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
133528.69
2026. június 13. szombat Anett, Antal
Az Igazságügyi Minisztérium által közreadott képen Kaleta Gábor, a minisztérium sajtófőnöke.
Nyitókép: MTI/Igazságügyi Minisztérium/Véssey Endre

Gyermekpornográf képek: nem fél a hatóság attól, hogy Kaleta Gábor eltűnik

Kaleta Gábor ellen tavaly novemberben emeltek vádat Magyarországon gyermekpornográfia miatt, büntetőpere márciusban kezdődik.

Egy nemzetközi akció során több mint 19 ezer gyermekpornográf képet találtak a volt perui nagykövet számítógépein.

Az üggyel kapcsolatos részletekre kérdezett rá Vadai Ágnes DK-s képviselő. Polt Péter legfőbb ügyész válaszából kiderült, hogy:

  • a Fővárosi Főügyészség összesen 19 697 darab tiltott pornográf felvétel
  • magántulajdonban lévő álló adathordozókon való tartását tette a vád tárgyává.
  • A vádirat az elkövetői magatartásra tekintettel nem tér ki a képek keletkezésének dátumára.
  • Kaleta Gábor szabadon mozoghat, bárhová elutazhat, a büntetőeljárás során ugyanis személyi szabadságot korlátozó kényszerintézkedés nem történt - szúrta ki a választ a 24.hu.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Tisza-kormány: módosítanák a médiatörvényt, hivatalosan is megállapodás született a kárpátaljai kisebbségek jogairól

Tisza-kormány: módosítanák a médiatörvényt, hivatalosan is megállapodás született a kárpátaljai kisebbségek jogairól

A tegnapi nap számos fontos kormányzati döntést jelentett be Magyar Péter miniszterelnök. A jelzáloghitelek kamatstopja szeptember 30-ig fennmarad, meghosszabbítja a kormánya lakossági napelemes rendszerek és fűtéskorszerűsítések támogatását. Javítási és fejlesztési programot indít a legkritikusabb állapotú intézményekben a kormány. Péntek este megjelent a médiatörvény módosításáról szóló, a Tisza Párt képviselői által beadott törvényjavaslat, amellyel biztosítanák a közmédia függetlenségét a jövőben. A tervezet értelmében jelentősen átalakulna a szervezet működése, az MTVA helyett új felügyeleti szerv jönne létre Független Közmédia Testület néven. Magyar Péter pénteken azt is bejelentette, hogy Magyarország hivatalosan is megállapodott Ukrajnával a kárpátaljai magyar kisebbségek jogaival kapcsolatban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×