Infostart.hu
eur:
381.71
usd:
325.03
bux:
125197.21
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Márciusban kezdődik Kaleta Gábor pere

Gyermekpornográfia miatt emelt vádat még 2019. novemberében a Fővárosi Főügyészség Kaleta Gábor volt perui magyar nagykövet ellen a Pesti Központi Kerületi Bíróságon – írta a Magyar Nemzet

A lap értesülése szerint az egykori diplomata pere március végén előkészítő üléssel kezdődik.

Kaleta Gábort tavaly áprilisban hívta vissza a külügyminisztérium a limai állomáshelyéről, a május 11-i Magyar Közlönyben megjelent, hogy a köztársasági elnök visszavonta nagyköveti megbízását, valamint megfosztották a rendkívüli és meghatalmazotti nagyköveti címtől. Ez utóbbi jelezte hozzáértők számára, hogy a diplomata valamilyen bűncselekménybe keveredhetett bele.

Az Index hétvégén írta meg, hogy a Terrorelhárítási Központ (TEK) emberei hozták haza Limából, és le is tartóztatták. A TEK cáfolja, hogy köze lett volna Kaleta Gábor hazajöveteléhez.

A Magyar Nemzet úgy tudja, a külképviseletről volt két kísérője a hazarendelt nagykövetnek. A lap forrásai szerint éppen Kaleta Gábor kezdte híresztelni, hogy őt a TEK mentette ki Limából.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Az is opció lehet, hogy az Egyesült Államok tartós bérletet kap Grönlandon – mondta az InfoRádióban az ELTE emeritus professzora. A külpolitikai szakértő szerint gazdasági okokból is fontos az USA-nak Grönland, mert a ritkaföldfémek és más nyersanyagok ottani kitermelésével csökkenhetne a Kína-függőség.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugranak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódik az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×