eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Beteget tolnak a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja Sürgősségi Orvostani Tanszék megnyílt Sürgősségi Betegellátó Osztályán 2014. szeptember 29-én. Az európai uniós pénzből finanszírozott átépítés a betegeknek és a dolgozóknak is kedvezőbb körülményeket teremt, és hatékonyabb betegellátást tesz lehetővé a 400 ágyas sürgősségi osztály.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Csalódtak az orvosok, hogy csend van a bérük körül

Sajtóhírek szerint tiltakoznak az egészségügyi érdekvédők, mivel a múlt heti, az ágazatról is szóló kormányülés után csak a szakdolgozók négylépcsős béremelése került szóba. Az érintettek szerint az orvosok és a gazdasági-műszaki területen dolgozók fizetését is azonnal növelni kell.

A múlt heti, jelentős részben egészségügyi tárgyú kormányülést követően Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csak az ápolói-szakdolgozói - 72 százalékos - béremelésről beszélt. Ezt viszont már tavaly novemberben bejelentette Kásler Miklós erőforrás-miniszter.

"A béremelési időtartam négy év, négy lépcsőben történik meg a bérek korrekciója, aminek a eredményeképpen 2022-re körülbelül 72 százalékkal emelkednek a fizetések. Első lépcsőben június 1-jén 8 százalékos emelés lesz" - mondta el az InfoRádióban Kásler Miklós.

Az elmaradt béremelések miatt soron kívüli egyeztetést kezdeményeznek az Emberi Erőforrások Minisztériumával az egészségügyi érdekvédők - írja a Népszava. A lapnak nyilatkozó Magyar Orvosi Kamara-elnök szerint elszomorító és megdöbbentő, hogy a kormány nem döntött az orvosok és a műszakiak fizetésének emeléséről. Mint mondta, a béremelésről hosszú hónapok óta egyeztettek a tárcával, ezért is óriási elkeseredést okoz, hogy ez nem történt meg.

Éger István már januárban arról beszélt az InfoRádióban, hogy folytatni kell az orvosok béremelését.

"Nagyon sürgősen nagyon komoly, előre bejelentett, jól kiszámítható béremelésre van szükség.

Az ápolók esetében ez részben megtörtént a bejelentések szintjén, de az orvosokról mintha megfeledkeztek volna."

Kásler Miklós erre reagálva még szintén januárban azt mondta, ez nincs így: "A fizetések emelése soha nem áll meg. Az orvosoké sem áll meg."

Ezt erősítette meg Gulyás Gergely is a múlt heti kormányinfón:

"Nyilvánvaló, hogy orvosbéremelések is lesznek a ciklusban, ennek mértékéről később fog a kormány döntést hozni."

Éger István azt is mondta, hogy a megfelelő béremeléssel megszüntethető a hálapénz.

Gulyás Gergely ezzel szemben múlt csütörtökön azt mondta,

a paraszolvencia nem tűnik el,

de már lehet erről értelmes vitát folytatni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 20. 13:40
×
×
×
×