eur:
402.03
usd:
371.21
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti frakcióvezetője, az EPP listavezetője a Dohány utcai zsinagóga Emanuel-emlékfájánál 2019. március 12-én.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Budapesti látogatásáról árult el újabb részleteket Manfred Weber

A Dohány utcai zsinagógából posztolt fotókat az Európai Néppárt frakcióvezetője.

"Öröm volt látni a sokszínű és egészséges zsidó közösséget Budapesten. Az olyan időkben, amikor az antiszemitizmus erősödik, mindenkinek kötelessége kiállni és biztosítani, hogy a zsidó közösségek biztonságban élhetnek" - írta Facebook-oldalán Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) frakcióvezetője, aki kedden ellátogatott a Dohány utcai zsinagógába.

A német politikus találkozott Heisler Andrással, a Mazsihisz elnökével és Ronald Lauderrel, a Zsidó Világkongresszus elnökével is.

Weber azért utazott Budapestre, hogy Orbán Viktorral tárgyaljon a Fidesz EPP-tagságáról. Azt mondta, hogy konstruktív légkörben zajlott a megbeszélés, de nem sikerült megoldani minden problémát. Fenntartotta a korábban megfogalmazott három feltételét, vagyis a Brüsszel-ellenes plakátkampány befejezését, azt, hogy Orbán Viktor bocsánatot kérjen és hogy a CEU Budapesten maradhasson.

Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta, hogy a Fidesz EPP-tagságáról indított vita valójában a bevándorlásról szól. Hozzátette: az Európai Unió külső határai és a keresztény kultúra védelméről, a migráció elutasításáról Budapest nem tud és nem is akar kompromisszumot kötni. Hozzátette: a kormányfő senkit sem akart megsérteni a "hasznos idióták" kifejezéssel, de ha valakit mégis megbántott, kész bocsánatot kérni.

A CEU ügyében Weber tárgyalt a Müncheni Műszaki Egyetemmel, a BMW-vel és amerikai egyetemekkel, hogy új tanszékek finanszírozásával Budapesten maradhasson az intézmény. Az egyetem kedd este jelezte, támogatják a kezdeményezést.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 31. 08:26
×
×
×
×