eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Utasok szállnak fel a Wizz Air légitársaság stockholmi járatára a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 2017. október 4-én. Október végétől változnak egyes diszkont légitársaságok kézipoggyászra vonatkozó szabályai, a Wizz Air ingyenesen enged fel egy, a korábbinál nagyobb kézipoggyászt a fedélzetre, a Ryanair fejenként kettő helyett egy, kisméretű kézitáskát engedélyez az utastérben.
Nyitókép: MTI Fotó: Kovács Tamás

Testkamerák kerülhetnek a repülőtéri rakodókra? - ötletek csomagfosztogatás ellen

Folyamatos az egyeztetés a Liszt Ferenc Nemzetközi repülőtéren dolgozó földi kiszolgálócégekkel a vagyonbiztonság erősítéséről – mondta az InfoRádiónak a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság vezetője.

A rendőrség évente több ezer gép rakodásánál van jelen és felügyeli, hogy a dolgozók nem követnek-e el jogsértést – tájékoztatott Török Zoltán, hozzátéve: egy elemzés alapján kijelölik a veszélyeztetett járatokat. „Nem lehet minden rakodó, minden gép mellé rendőrt állítani” – hangsúlyozta. A Repülőtéri Rendőr Igazgatóság vezetője hozzátette: bár nem cél átvállalni ezt tevékenységet a gazdálkodó szervezetektől, mindent megtesznek a biztonság érdekében.

Török Zoltán elmondta:

idén nyáron írásba foglalt együttműködési megállapodást kötöttek a meghatározó földi kiszolgáló cégekkel.

A Repülőtéri Rendőrigazgatóság és a vállalkozások folyamatosan egyeztetik a javaslataikat. Szerinte a hatékonyságot és a gazdasági racionalitást is figyelembe kell venni, így kell erősíti a közbiztonságot, közrendet, illetve elkerülni a csomagok kifosztását.

Hangsúlyozta: a modern informatikai lehetőséget nagy teret tudnak nyújtani az ellenőrzésnek. A testkamerák bevezetése ellenőrizhetővé tenné a munkásokat, hogy betartották-e a szabályokat, előírásokat és utasításokat – vélekedett.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×