Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence

Időközi önkormányzati választás lesz vasárnap

Időközi önkormányzati választást tartanak vasárnap a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Gávavencsellőn, a polgármesteri tisztségért ketten, a helyi képviselői helyekért pedig tizennégyen indulnak - közölte a nagyközség aljegyzője.

Bakos Tóth Ildikó elmondta, a voksolást azért kell megtartani a csaknem négyezer lakosú településen, mert a Vojtó Mihályné (független) polgármester vezette képviselő-testület idén májusban feloszlatta magát.

A polgármesteri székért ketten jelentkeztek be, a korábbi polgármester mellett Berecz János, a Fidesz-KDNP jelöltje indul. A hatfős testületbe tizennégyen jelöltették magukat, közülük hatan a Fidesz-KDNP színeiben, nyolcan pedig függetlenként.

A mintegy 2700 választópolgár reggel hat és este hét óra között adhatja le voksait a község három szavazókörében.

Címlapról ajánljuk
Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

2026 a digitális személyazonosság sorsfordító éve Európában – olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében. Kéri Endre, az intézet vezető kutatója az InfoRádióban azt mondta, az év végéig minden uniós tagállamnak hiteles digitális személyiadat-tárcát kell adnia polgárai kezébe, ezzel egyidőben Németországban véglegesen lekapcsolják a Deutsche Mailt, az állam saját, „jogilag kötelező erejű” e-mail szolgáltatását.

Magyar Péter élőben jelentkezett Paksról, újraindítják a turbinákat

A miniszterelnök a paksi 3-as blokk 6-os turbinájának újraindítását mutatta meg. A videóban többször arról beszélt, hogy ilyet még nem láttak Magyarországon. Magyar Pétert Vigh Károly, az erőmű üzemviteli igazgatója kalauzolta, és magyarázta a nézőknek a folyamatot a turbináknál. A közvetítés mintegy 50 percen keresztül zajlott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×