eur:
393.12
usd:
367.05
bux:
65939.26
2024. április 24. szerda György
Tandi Zsuzsanna, a Magyar Tudományos Akadémia Wigner Fizikai Kutatóközpontja és az Európai Űrügynökség (European Space Agency, ESA) üzleti inkubátorházának vezetője beszédet mond az inkubátorház megnyitóján 2018. július 2-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Most még könnyebb hozzáférni az űrben használt újdonságokhoz

Az Európai Űrügynökség, a Magyar Tudományos Akadémia Wigner Fizikai Kutatóközpontjával együttműködve nyitotta meg hétfőn Budapesten az ESA Magyarországi Üzleti Inkubátorházat. A létesítményben azokat a startupokat támogatják majd, amelyek űrtechnológiai fejlesztéseket kívánnak hétköznapi használatra szánt termékeikbe, szolgáltatásaikba beépíteni - mondta az Európai Űrügynökség magyarországi Technológiai Transzfer Irodájának vezetője.

2016-ban az Európai Űrügynökség és a Magyar Tudományos Akadémia összefogásában nyitott meg a Technológiai Transzfer Iroda, amelynek továbbra is az a célja, hogy a magyar vállalkozásokat segítse űrtechnológiához jutni - mondta Tandi Zsuzsanna, az Európai Űrügynökség magyarországi Technológiai Transzfer Irodájának vezetője.

Az Európai Űrügynökség 22 tagországából 19 esetében döntött úgy, hogy inkubátorházat alapít.

"Az üzleti inkubátorház 19. a sorban, mi vagyunk a legújabbak. Azzal, hogy a Tudományos Akadémia beleállt ebbe a feladatba,

lehetőség van arra is, hogy az inkubált cégek hozzáférjenek az Akadémián elérhető tudáshoz, laborokhoz, eszközökhöz, kutatókhoz"

- emelte ki Tandi Zsuzsanna.

Az irodavezető szerint az inkubátorház abban segít, hogy az innovatív ötleteket nem engedik el, sőt anyagi forrásokkal, mentorokkal, szakmai tanácsadással továbbra is támogatják őket, és a piacra lépésig fogják a kezüket.

Az űrtechnológia hasznosítása a mindennapi életben

Sokak számára megfoghatatlan terület az űrtechnológia, de a lényege, hogy amit mi a földön használunk, azt a küldetésekben résztvevő űrhajósok számára is biztosítani szükséges - mondta Tandi Zsuzsanna.

Viszont

az űrben mindennek sokkal kisebbnek kell lennie, és egészen más feltételekhez kell igazodni, ezért a földi dolgokat kicsinyítik, egyszerűsítik.

Ennek során többféle funkciót telepítenek egy eszközbe, így keletkeznek az innovatív megoldások, amelyeket a földre visszahozva fel tudunk használni.

A Technológiai Transzfer Iroda abban segít, hogy a vállalkozások megtudják, hogy melyek az új innovációk, amit az űrkutatási missziók során megvalósítottak a tudósok.

"Sokszor a vállalkozásoknak az okoz problémát, hogy készítenek egy projektet a földön, és nem is gondolnak arra, hogy ezt biztos megoldották az űrben, hiszen az űrtechnológia mindig a legújabb, legmodernebb, legköltséghatékonyabb" - jegyezte meg Tandi Zsuzsanna.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×