Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Már fagypont alatti hőmérsékletet mértek Magyarországon

Már fagypont alatti hőmérsékletet mértek Magyarországon

Zabarban fagypont alatti hőmérsékletet mértek - közölte a Meteorológiai szolgálat.

Először csökkent fagypont alá a hőmérséklet 2 méteres magasságban a 2017/2018-as őszi-téli idényben: a Nógrád megyei Zabarban mínusz 0,6 Celsius-fokot mértek - közölte Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken.

A "rekord" a 1977-ben ezen a napon Borsodnádasdon mért mínusz 5,5 fok.

Péntek reggel Csíkszeredán mérték Európa legalacsonyabb hőmérsékletét, a száraz levegőben mínusz 6,2 fokig csökkent a hőmérséklet - tudatták.

Az előrejelzés szerint a hétvégén folytatódik a száraz, napsütéses őszi idő. Szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet a felhősebb területeken 6-10, a derült, fagyzugos tájakon mínusz 1 és plusz 5 fok között alakul. Talaj menti fagyra több helyen is számítani lehet.

Napközben 17-20 fokig melegszik a levegő. Vasárnap a leghidegebb órákban általában 3-10 fok lesz, de a derült, fagyra érzékeny tájakon ennél hűvösebb lesz, talaj menti fagy is várható. A nappali maximumok 17-21 fok között alakulnak.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×