Infostart.hu
eur:
387.48
usd:
330.51
bux:
109547.02
2025. december 19. péntek Viola

Júniusban kezdődik a metrófelújítás - a nap hírei

Nincs megállapodás a jövő évi béremelésekről a kormány és a szociális partnerek között. Várhatóan júniusban indulnak meg a 3-as metróvonal rekonstrukciójának kivitelezési munkálatai. Hatoldalú csúcstalálkozóval zárult Barack Obama amerikai elnök berlini látogatása.

Nincs megállapodás a jövő évi béremelésekről a kormány és a szociális partnerek között - jelentette be a nemzetgazdasági miniszter az újabb egyeztetés után. Varga Mihály azt is közölte: a konzultációt kedden folytatják.

Nem lát okot az elégedettségre a pedagógusok és a nevelést-oktatást segítő dolgozók béremelése ügyében a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete. Mendrey László, az érdekképviselet elnöke az InfoRádióban arra hívta fel a figyelmet, hogy a szervezet nem tud arról, hogy a jövő évi költségvetésben szerepelne a Lázár János, Miniszterelnökséget vezető miniszter által említett 36 milliárd forint.

November 30-tól kezdődnek a bértárgyalások a vasúttársaságnál. A MÁV a szakszervezetek béremelési igényére reagálva azt közölte: az első megbeszélésen foglalkoztatáspolitikai intézkedésekről is szó lesz. A 3 legnagyobb vasutas szakszervezet 30 százalékos bérfejlesztést vár a MÁV-tól.

A Szociális Ágazati Sztrájkbizottság szerint tovább mélyült a válság a szociális területen. A testület úgy véli: állandósult a munkaerőhiány, az intézmények pedig a napi fennmaradásért küzdenek. A bizottság úgy véli: a már bejelentett béremelések fordulópontot jelenthetnek a felzárkózásban, ugyanakkor több fizetési kategória marad a garantált bérminimum alatt.

Félnapos leállásoktól tart a 3-as metrón a rossz műszaki állapot és a felújítás csúszása miatt a főpolgármester. Tarlós István szokásos tájékoztatóján kérdésre válaszolva közölte: 2017 júniusa lehet a rekonstrukció kezdete, de ha továbbra sem érkeznek reális ajánlatok, akkor további halasztás is elképzelhető. Az MSZP szerint kétséges, hogy júniusban elkezdődik a 3-as metró felújítása.

Több mint 4 milliárd forintos átcsoportosítást rendelt el a kormány a budapesti elővárosi közlekedés finanszírozására. A kabinet jóváhagyta az idei költségvetésben 2,2 milliárddal a vasúti, illetve 1,8 milliárd forinttal az autóbuszos személyszállítási közszolgáltatások költségtérítésének túllépését.

Benyújtották a nagypénteket munkaszüneti nappá nyilvánító törvényjavaslatot kormánypárti képviselők a parlamentnek. A KDNP és a Fidesz indítványa öt törvényt módosít, kiegészítve a munkaszüneti napok felsorolását a nagypéntekkel.

Erősíthetik egy közös uniós haderő létrehozásának létjogosultságát a megválasztott amerikai elnök NATO-ról és védelmi hozzájárulásról szóló kijelentései - mondta Schöpflin György, a Fidesz európai parlamenti képviselője. A politikus az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt erről.

Az olimpiai ezüstérmes, világbajnok Cseh László is tagja annak a bizottságnak, amely a versenyzők gondjait igyekszik feltárni az elmúlt napok bírálatai után. A Magyar Úszó Szövetség elnöksége szerint a felmérés eredménye nyilvánosságra kerül.

A transzatlanti kapcsolatok jövőjéről és Donald Trump megválasztott amerikai elnök várható tevékenységéről is szó volt a német kancellár, a francia államfő, az olasz, a brit és a spanyol miniszterelnök illetve a leköszönő amerikai elnök megbeszélésén. Barack Obama a tanácskozás után Peruba utazott, ahol részt vesz az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés tagországainak találkozóján.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: nagy tankerhajóként fordul az Egyesült Államok az új nemzetbiztonsági stratégiával

Magyarics Tamás: nagy tankerhajóként fordul az Egyesült Államok az új nemzetbiztonsági stratégiával

A nyugati félteke védelme nagyobb hangsúlyt kapott az Egyesült Államok nemzetbiztonsági stratégiájában, mint korábban – erről is részletesen beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Magyarics Tamás külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora. Sorra vette Washington terveit a nagy óceáni átjáróknál, megvilágította a Kínát, Grönlandot, Venezuelát érintő amerikai célok hátterét.

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Megforgatták a forintot, megjött a fordulat is

Megforgatták a forintot, megjött a fordulat is

Jelentős mértékben gyengült a magyar fizetőeszköz árfolyama az elmúlt napokban az euróval és a dollárral szemben. A piaci mozgás hátterében nagyrészt az MNB keddi sajtótájékoztatóján elhangzott gondolatok állnak, amelyek a magyar jegybank lazuló előretekintő iránymutatását és - az adatok megfelelő alakulása esetén - a kamatcsökkentési ciklus megkezdését vetítették előre. Az MNB kommunikációs hangvételének puhulására erős piaci reakció érkezett: a forint árfolyama a döntés óta közel 6 egységet emelkedett az euróval és a dollárral szemben is, ami körülbelül 1,5 százalékos gyengülésnek felel meg. A forint gyengülő tendenciája kezdetben ma is folytatódott (az euró jegyzése már az október vége óta nem látott 390-es szint felett is járt), Kurali Zoltán MNB-alelnök óvatosságot hangsúlyozó megszólalása azonban fordulatot hozott a devizapiacokon. Végül erősödéssel állt meg az árfolyam.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×