Infostart.hu
eur:
386.31
usd:
331.76
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika

Dömötör: sürgető az alkotmánymódosítás

A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára sürgetőnek nevezte a vasárnapi kvótareferendum nyomán tervezett alkotmánymódosítást, a brüsszeli döntéshozók ugyanis - mondta - többször egyértelművé tették, "eszük ágában sincs visszavonni" a betelepítési terveket.

Dömötör Csaba kedd reggel a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában kiemelte: a vasárnapi népszavazás alapján az emberek 98 százaléka szerint változtatni kell a brüsszeli bevándorláspolitikán. Ez egy világos üzenet, hogy nem lehet megkerülni a nemzetállamokat a "lopakodó" brüsszeli politikával. Hozzátette: a kormány magára nézve kötelezőnek tartja a vasárnapi népszavazás eredményét, ezért döntött úgy, hogy alkotmánymódosítást fog benyújtani. Ennek előkészítése már zajlik - tette hozzá.

Az államtitkár kiemelte: mindenki egy erős Európában érdekelt, amely képes megvédeni közösségeit, kultúráját, értékeit. Ezzel együtt érdek egy erős Európai Unió, de - mint fogalmazott - az csak akkor erős, ha képes arra is, hogy visszavonjon egy elhibázott javaslatot, amely ellentétes az itt élők véleményével.

Dömötör Csaba az M1 aktuális csatorna műsorában azt mondta: a vasárnapi magyarországi népszavazással Európa is győzött. Dömötör Csaba egyúttal sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy a népszavazás előtti hetekben az ellenzéki pártok belpolitikai küzdelemként, nyers belpolitikai haszonszerzésre használták fel a népszavazást. Az államtitkár szerint ezt igazolta a hétfői parlamenti vita is.

Címlapról ajánljuk

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×