Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 22. szombat Menyhért, Mirjam

BBC: megtalálták az eltűnt algériai repülőgép roncsait

Francia katonák megtalálták a csütörtök hajnalban eltűnt algériai utasszállító repülőgép roncsait Maliban - jelentette honlapján a BBC brit közszolgálati adó a BFMTV francia tévécsatorna jelentésére hivatkozva.

A BBC azt írta, hogy a meg nem erősített francia jelentések szerint a repülőgép Mali középső vagy északi részén zuhant le. Mali elnöke azt mondta, hogy a gép roncsait az ország északi részén lévő Aguelhoc és Kidal között fedezték fel.

Az Air Algérie légitársaság AH 5017-es számú, Ouagadougouból Algírba tartó járatával a felszállás után mintegy 40 perccel szakadt meg a légi irányítás kapcsolata. A gép pilótái nem sokkal korábban "vihar miatt" a járat útvonalának modósítását kérték.

Az utasszállítón 110 utas volt, köztük 51 francia állampolgár, a hatfős személyzet minden tagja spanyol állampolgár.

Az ouagadougoui repülőtér honlapja szerint az utasszállító roncsait Maliban, a Gao és Kidal városok közötti nehezen megközelíthető sivatagos területen találták meg.

Az AFP francia hírügynökség egy burkinai vezérkari tisztségviselőre hivatkozva azt írta, hogy egy szemtanú látta lezuhanni a gépet a Mali északi részén lévő Gossi körzetében. A település mintegy 100 kilométerrel délnyugatra található Gaótól, Észak-Mali legnagyobb városától. Gilbert Diendiéré tábornok azt is elmondta, hogy a radarképeken látható, hogy a repülőgép letért a pályájáról egy vihar miatt.

A francia légierő két Mirage-2000 típusú vadászgéppel látott neki a repülő felkutatásához.

Laurent Fabius francia külügyminiszter csütörtök este a France 2 közszolgálati televíziónak nyilatkozva a repülőgép lezuhanásának okával kapcsolatban azt mondta, hogy nem lehet kizárni semmilyen lehetőséget, így azt sem, hogy terrorcselekmény történt.

Az Air Algérie a Swiftair spanyol légitársaságtól lízingelte az MD-83 típusú gépet. A Swiftair csütörtökön közölte: a repülőt kedden ellenőrizte Marseille-ban a francia légügyi főigazgatóság (DGAC), és az eljárás során semmilyen problémát nem talált.

Címlapról ajánljuk
Éghajlatkutató: az országból Észak-Görögország lesz

Éghajlatkutató: az országból Észak-Görögország lesz

Egy, a Másfél fok oldalán nemrég megjelent elemzésben az ELTE Meteorológiai Tanszékének kutatói az elmúlt 5 évtized hazai éghajlati változásait vizsgálták. Arra jutottak, hogy Magyarország egyre szárazabbá válik, annak ellenére, hogy az éves csapadékmennyiség csak kis mértékben csökkent. Szabó Péter éghajlatkutató az InfoRádióban beszélt erről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Még a csavarokat is hozzák magukkal? Itt az igazság a hazánkba érkező kínai EV-beruházások hatásairól

Még a csavarokat is hozzák magukkal? Itt az igazság a hazánkba érkező kínai EV-beruházások hatásairól

Magyarország a kínai elektromosjármű- és akkumulátoripari beruházások egyik legfontosabb európai célpontjává vált. Ez önmagában sikertörténetnek tűnik. A valódi kérdés azonban nem az, hogy hány új gyár épül, hanem az, hogy ezek a beruházások képesek-e tartósan növelni a magyar vállalatok tudását, versenyképességét és hozzáadott értékét – vagy csupán egy új, technológiailag fejlettebb, de ugyanúgy függőségeket termelő "gyárgazdaságot" építenek. Vállalati interjúkon alapuló kutatásunk eredménye szerint az eddigi tapasztalatok alapján a kínai EV-beruházások a hagyományos autóipari FDI-nél is kisebb pozitív spillover-hatást eredményeznek a fogadó gazdaságban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×