Infostart.hu
eur:
364.59
usd:
311.82
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel

Ilyen lesz az időjárás

Éjszaka észak felől tovább csökken a felhőzet, csapadék már sehol sem valószínű. Szerdán a nappali gomolyfelhő-képződés mellett többnyire napos idő várható, délnyugaton és a Dunántúli-középhegység térségében lesz időnként több a felhő, ott helyenként zápor is kialakulhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 24 és 28 fok között valószínű.

Éjszaka észak felől tovább csökken a felhőzet, csapadék már sehol sem valószínű.

Szerdán a nappali gomolyfelhő-képződés mellett többnyire napos idő várható, délnyugaton és a Dunántúli-középhegység térségében lesz időnként több a felhő, ott helyenként zápor is kialakulhat.

Az északi, északkeleti szél napközben megélénkül.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 10 és 15 fok között alakul, de az Északi-középhegység térségében és a Nyírségben hűvösebb lesz a hajnal.

A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 24 és 28 fok között valószínű.

Címlapról ajánljuk
Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Hírfolyamunkban egész nap követtük az ünnepi eseményeket a Kossuth téri ünnepélyes zászlófelvonástól a fővárosi tűzijáték végéig.

Európa AI-jövője nem a felhőben dől el

A mesterséges intelligenciáról sokszor úgy beszélünk, mintha a felhőben lakna. Valójában azonban adatközpontokban fut, áramot fogyaszt, hőt termel, hálózatot terhel. Európa most szembesül azzal, hogy a digitális szuverenitás nemcsak algoritmusokból és szabályozásból áll, hanem erőművekből, vezetékekből és ipari kapacitásból is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Amerika megmentené a kötvénypiacot - Mit szólnak ehhez a befektetők?

Amerika megmentené a kötvénypiacot - Mit szólnak ehhez a befektetők?

Az amerikai pénzügyminisztérium beavatkozásának köszönhetően sikerült megfékezni a globális kötvénypiaci eladási hullámot, aminek hatására a hozamok csökkentek, a dollár gyengült, a részvénypiacok pedig emelkedtek. A szakértők szerint azonban a megnyugvás átmeneti lehet, mivel a strukturális problémák – köztük a 40 ezer milliárd dollárt meghaladó amerikai államadósság – továbbra is fennállnak. Csütörtökön a BÉT-en nem volt kereskedés, de a világ többi részen szokásos nyitvatartás mellett működtek a tőzsdék.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×