Infostart.hu
eur:
381.78
usd:
322.46
bux:
126353.21
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Monarchia-korabeli hajóágyú-lövedéket találtak Sükösdön

Igazi ritkaság, egy Osztrák-Magyar Monarchia korabeli hajóágyú-lövedék került elő Sükösdön kedd este - tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-t.

Várkonyi Melinda közölte: bár a hét centiméter átmérőjű páncéltörő gránát éles, a különlegességére való tekintettel nem semmisítik meg, hanem hatástalanítás után oktatási célokra használják. Egy általuk megkérdezett szakértő szerint lőtér lehetett a közelben, így kerülhetett ide ez a lövedék, mivel a hajóágyúk leszerelhetők és vontathatók - tette hozzá.

Az azonosítás idejére az 51-es és az 54-es út kereszteződésében 150 méter sugarú körben lezárták a környéket, 23 családi házat pedig kiürítettek, és emiatt 50 lakónak el kellett hagynia otthonát - ismertetette korábban a kommunikációs tiszt.

Az óvintézkedéseket már megszüntették.

Címlapról ajánljuk
Skandinávia-szakértő: egy új krízis megmutatná, mennyire elégedett Donald Trump Grönland helyzetével

Skandinávia-szakértő: egy új krízis megmutatná, mennyire elégedett Donald Trump Grönland helyzetével

93 milliárd dollár kárt okozott volna az Egyesült Államoknak, ha az Európai Unió a kínaiak túlterjeszkedése ellen kitalált kereskedelmi-gazdasági korlátozásokat fordítja az USA ellen, ahogyan erre a napokban több európai vezető is célzott. Flamm László skandináv-szakértő szerint emellett az is a tárgyalóasztal mellé vihette Donald Trumpot, hogy az USA államadósságának egyik európai szereplője kiszállt a finanszírozásból, aminek komoly üzenete van.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×