Infostart.hu
eur:
381.84
usd:
322.05
bux:
0
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

MSZP: a gyerekes családok fele éhezik

A Gallup közvélemény-kutató OECD-tagországokban végzett felmérése szerint Magyarországon a gyermeket nevelő családok közel fele éhezik - mondta hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján a szocialista Bangóné Borbély Ildikó.

Az ellenzéki képviselő úgy fogalmazott: a kormány trükközhet a statisztikákkal, de ebben az esetben közvetlenül az embereket kérdezték meg, és a válaszokból az derült ki, hogy a gyermeket nevelő családok 47 százaléka volt már olyan élethelyzetben, amikor nem tudta megvenni a szükséges élelmiszereket.

"Nem stadionokra kellett volna költeni a pénzt, hanem arra, hogy Magyarország egyetlen polgára, egyetlen gyermeke se éhezzen" - üzente Bangóné Borbély Ildikó Orbán Viktor miniszterelnöknek.

Hozzátette, hogy a kedvezőtlen folyamat folytatódni fog, mert a kabinet a konvergenciaprogramban a következő három évben közel 600 milliárd forintot kíván kivonni a szociális ellátórendszerből.

A politikus feltette a kérdést: miért nem lehetséges, hogy az állam az év minden napján egyszer biztosítson meleg ételt legalább a hátrányos helyzetű gyermekek számára? Felszólította a Fideszt, hogy "az éhezés és a szegénység terén ne az legyen a programja, hogy folytatjuk!"

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Mire számíthatunk ma  tőzsdéken?

Mire számíthatunk ma tőzsdéken?

Az elmúlt időszakban geopolitikai hírek dominálták a tőkepiaci hangulatot, hétvégén Donald Trump 100 százalékos vámmal fenyegette Kanadát, ha az kereskedelmi megállapodást köt Kínával. Kanada később tagadta, hogy megállapodást akarna kötni Kínával. A fennálló geopolitikai feszültségek mellett az ázsiai piacok vegyesen indították a hetet, míg a határidős indexek állása alapján Európában szintén iránykeresésre lehet számítani. Az arany ma is új csúcsra ment. Fontos lesz ez a hét a piacok számára, a Fed kamatdöntő ülést tart, emellett pedig az S&P 500-nak 90 tagja jelent a héten, beleértve egy sor big tech céget, mint az Apple, a Meta Platforms, és a Microsoft.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×