Infostart.hu
eur:
363.7
usd:
311.55
bux:
148659.81
2026. augusztus 19. szerda Huba

Helyőrségi tavaszi szemle a fővárosban

Ma ismét megrendezik Budapesten a helyőrségi tavaszi szemlét. A Hősök terén lesz díszmenet, különleges díszelgőcsoport-bemutató, a Szent György téren és a városligeti napozóréten is több programmal várják az érdeklődőket.

Idén harmadik alkalommal eleveníti fel a Magyar Honvédség a helyőrségi tavaszi szemle hagyományát. Vargha Tamás, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára mond beszédet, az eseményen részt vesz Szentes Tamás főpolgármester-helyettes és Benkő Tibor vezérezredes, honvédvezérkari főnök is.

A rendezvény délelőtt 10 órakor díszmenettel kezdődik a Hősök terén, majd 11 órától az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest helyőrség dandár különleges díszelgő csoportja, valamint szlovén, lengyel, cseh és szlovák díszelgő csoportok tartanak bemutatót.

Déltől a Kossuth téren, délután 3-tól a Szent György téren a Budapesti Helyőrség Zenekara térzenéjére őrségváltást tart a budapesti helyőrségdandár, ezt a magyar és külföldi díszelgőcsoportok különleges bemutatója követi.

A Városligetben egész nap bemutatókat tartanak. A harckocsik, ágyúk, páncélos és más speciális katonai járművek, repülőgép-szimulátor, történelmi haditechnikai eszközök és tűzszerészrobot mellett lesznek hagyományőrző és rendészbemutatók, paintball- és sportversenyek is. Délután 1 és este 7 óra között a színpadon zenés, táncos produkciókkal és koncertekkel várják a látogatókat.

Címlapról ajánljuk

„Fura urak” és felszabadulás – Tarr Zoltán állami és miniszteri díjakat adott át

Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából szerdán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Oldalaztak az amerikai indexek, nem szárnyalt, egyenesen kilőtt a Moderna

Oldalaztak az amerikai indexek, nem szárnyalt, egyenesen kilőtt a Moderna

Az elmúlt hetek optimizmusa után ismét elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, a befektetők a magas kötvényhozamok és az olajár emelkedése miatt aggódnak, miközben különösen nagy nyomás nehezedik a technológiai részvényekre. A tegnapi amerikai esést ma Ázsiában is komoly eladási hullám követte, Európában pedig oldalazást láthatunk.  Délután az amerikai pénzügyminisztérium bejelentette, hogy növeli a hosszúoldali kötvények visszavásárlását, erre pedig nagyot ugrottak a fémek és a tőzsdék, emellett pedig a dollár is nagyobbat gyengült és a kötvényhozamok is csökkenni kezdtek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×