Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

Lefejelt egy kamaszlányt a buszsofőr

Lefejelt egy 14 év körüli lányt a BKV egyik buszvezetője, a közlekedési társaság elbocsátotta a sofőrt - írta pénteken a BKV-figyelő blog pénteken.

Beszámolójuk szerint az eset csütörtök késő délután történt a XXIII. kerületi Újtelep út és Szentlászló utca sarkán lévő buszmegállóban. Amikor a lányokból álló csoport a 123A buszról leszállt, a busz vezetője utánuk ment, és a lánycsapat egyik tagját a megállóban lefejelte, a lány orra eltörött.

A BKV közölte: néhány, a buszon utazó lány hangoskodott a járművön, a vezető a leszállási szándékuk ellenére egy megállóval továbbvitte őket, akik emiatt szóváltásba keveredtek a járművezetővel. Az eset végül tettlegességig fajult.

Hangsúlyozták, hogy a járművezetőik akkor sem veszíthetik el türelmüket, ha az utas, vagy utasok viselkedésükkel nem tesznek eleget az utazási feltételeknek. Bár szigorúan szűrik azt, hogy kiket vesznek fel és kommunikációs tréninget is kapnak, előfordulhatnak olyan esetek, amikor "nem kellő körültekintéssel végzik munkájukat" - olvasható a BKV reagálásában.

A BKV a történtek után a sofőr munkaviszonyát megszüntette.

Címlapról ajánljuk

Új közlekedési tábla terjed Európában, kérdés, elér-e Magyarországra

Egyre több nyugat-európai útszakasz mellett tűnik fel egy kék alapon fehér rombuszt ábrázoló közlekedési tábla, amely a többszemélyes járművek számára fenntartott sávokra hívja fel a figyelmet. Bár a jelzés Magyarországon egyelőre nem része a KRESZ-nek, az európai terjedése miatt a hazai utazók számára is fontossá vált a jelentésének ismerete.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. január 25. 11:28
2026. január 25. 10:55
×
×
×
×