Infostart.hu
eur:
385.05
usd:
328.54
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes

Többszáz gyógyszer lett olcsóbb

Több mint hétszáz gyógyszer ára csökken április elsejétől átlagosan 14 százalékkal. Jellemzően asztma, depresszió és oszteoporózis kezelésére szolgáló készítményekről van szó.

Olcsóbb lett egyes prosztatadaganat gyógyítására használt gyógyszer és onkológiai, valamint pszichiátriai készítmény is.

Az árcsökkenés a legutóbb megtartott úgynevezett gyártói vaklicites eljárás eredménye. Ilyenkor a gyógyszergyártók úgy licitálnak, hogy nem látják, mekkora összegért kínálják konkurenseik az egyes készítményeket, így nagyobb árverseny révén nagyobb árcsökkentés érhető el.

Címlapról ajánljuk
Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump  – Németország kivár

Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump – Németország kivár

Németországra is számít az amerikai elnök abban a „béketanácsban”, amelyet első lépésben a gázai konfliktus megoldására, hosszabb távon az ENSZ felváltására kíván létrehozni. A német kormány még nm döntött arról, hogy elfogadja-e az invitálást, mindenesetre Friedrich Merz kancellár szerdán a davosi világgazdasági fórumon erről is tárgyalni akar Donald Trumppal.

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×