Infostart.hu
eur:
381.71
usd:
321.27
bux:
126663.78
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Dankó Istvánt nevezték ki a HM közigazgatási államtitkárává

- Dankó Istvánt nevezték ki a Honvédelmi Minisztérium (HM) közigazgatási államtitkárává; Fodor Lajost, az eddigi államtitkárt felmentették - olvasható a Magyar Közlöny keddi számában.

A közlönyben megjelent információk szerint Dankó Istvánt a miniszterelnök javaslatára a köztársasági elnök nevezte ki február 1-jei hatállyal.

Elődjét, Fodor Lajost, szintén a miniszterelnök javaslatára, január 31-ei hatállyal mentették fel tisztségéből.

Fodor Lajos 1999 és 2003 között volt a Honvéd Vezérkar főnöke, majd diplomáciai pályára lépett: előbb a canberrai nagykövetség vezetését, majd Magyarország új-zélandi képviseletét bízták rá. Fodor a 2010-es kormányváltás után Hende Csaba honvédelmi miniszter felkérésére a tárca közigazgatási államtitkára lett.

Dankó István eddig a tárca jogi és igazgatási ügyekért felelős helyettes államtitkára volt.

Címlapról ajánljuk
Gyulay Zsolt: felejthetetlen hangulat lesz a téli olimpián, bízhatunk magyar pontszerzésekben

Gyulay Zsolt: felejthetetlen hangulat lesz a téli olimpián, bízhatunk magyar pontszerzésekben

A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke a Sándor-palotában tartott eskütétel után az InfoRádióban azt mondta, a 15 magyar résztvevő közül az Eb-bronzérmes Pavlova Maria, Sviatchenko Alexei műkorcsolyázó párosnak és a rövid pályás gyorskorcsolyázóinknak van a legnagyobb esélyük arra, hogy pontszerző helyen végezzenek a február 6-án kezdődő milánói-cortinai játékokon.

Kovács Erik: a mi éghajlatváltozásunkban lesz egy újabb éghajlatváltozás

Grönland extrém módon olvad, a nyári hőmérsékletben 8-10 Celsius-fokos anomáliák vannak. A 2040-es években már tízből egy esztendőben jégmentessé válik nyaranta a sarki terület – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Kovács Erik, a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója.
Kivégzik a dollárt, több mint 4 éves csúcson a forint

Kivégzik a dollárt, több mint 4 éves csúcson a forint

Az elmúlt időszakban minden a dollár és jen gyengüléséről szólt a devizapiacokon. A jen Sanae Takaichi japán miniszterelnök hivatalba lépése óta látványos gyengülést mutat a befektetők szerint túlzott költségvetési kiadási tervek miatt. Pénteken azonban az intervencióval kapcsolatos találgatások fordítottak a kereskedés irányán, ami még mélyebbre lökte a dollárt. Az amerikai fizetőeszköz gyengesége a forintnál is rég látott szinteket hozott el, már több mint 4 éves csúcsot láthatunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×