eur:
393.77
usd:
365.33
bux:
0
2024. március 29. péntek Auguszta

Gondot okoz a köd Ferihegyen

Fennakadásokat okoz az érkező gépek forgalmában a sűrű köd a Liszt Ferenc-repülőtéren csütörtök este - derül ki a flightradar24.com élő radarképéből.

Az Air France párizsi járata várakozás után, a Swiss zürichi járatát teljesítő Fokker 100-as viszont várakozás nélkül Bécs-Schwechat felé vette az irányt, és az osztrák főváros repülőterén szálltak le. Az Aer Lingus dublini járata után a Wizz Air Eindhovenből, valamint a Ryanair Brüsszel-Charleroi-ról érkező gépe Pozsony-Stefanik repülőtéren fog leszállni. A Lufthansa düsseldorfi járata rendben landolt a ferihegyi repülőtéren.

Jelenleg öt gép várakozik a magyar légtérben, a Germanwings kölni és stuttgarti, a Tarom bukaresti, a Turkish Airlines isztambuli és a Wizz Air Charleroi-ról érkező gépe vár arra, hogy jobbak legyenek a látási viszonyok.

A legfrissebb időjárás-jelentés szerint a függőleges látótávolság 60, a vízszintes pedig 250 méter körül van. Az Airportal.hu információi szerint tovább nehezíti a helyzetet, hogy a leginkább használt 31-es jobb pályán nem működik a műszeres leszállító berendezés (ILS).

Győr-Moson-Sopron és Vas megye kivételével az egész országban figyelmeztetést rendelt el az Országos Meteorológiai Szolgálat a tartós köd miatt.

Címlapról ajánljuk
„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

Játék a szabadban, sok mozgás, esténként társasjáték, ébredés csörgőóra nélkül, nyugodt reggelik és lazább időbeosztás – ezt javasolja a szülőknek a tavaszi szünet idejére a gyermekpszichológus. Gyarmati Éva szerint a tananyag pótlásának nem ez az ideje, a tankönyvek csak a szünet utolsó délutánján kerüljenek elő.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.02. kedd, 18:00
Káel Csaba
a MÜPA vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Letarolta Magyarországot a Temu, és nincs ki megállítsa

Letarolta Magyarországot a Temu, és nincs ki megállítsa

Nem sok magyar internetező lehet már, aki ne hallott volna a Temuról, a kínai webshopról, amely pár hónapja robbant be a hazai e-kereskedelmi piacra és mostanra az egyik legnagyobb szereplővé vált. Az agresszív terjeszkedés és a szürreálisan alacsony árak komoly felzúdulást idéztek elő az online kiskereskedelmi szegmensben, akkorát, hogy már a Gazdasági Versenyhivatal is vizsgálódik a cégnél. De vajon hogy képes fennmaradni a Temu anyacége, mikor nagy valószínűséggel minden – egyelőre ingyenes – szállításon pénzt veszít, mekkora lehet a részesedése itthon, és mi lesz az áfával, amit a vásárlásaink után kell befizetniük a magyar államkasszába. Ezeknek jártunk utána a Portfolio Checklist különkiadásában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×