Infostart.hu
eur:
385.33
usd:
330.89
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Tarlós: Némelyik kerület a következő ciklusban akár csődbe is mehet

Hétfőn alakíthatja ki álláspontját a Budapesti Önkormányzatok Szövetségének elnöksége Tarlós István főpolgármester javaslatairól.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium nem tudja támogatni a főváros villamos- és trolibusz-beszerzési tenderét, mert túl drága - írta múlt héten a Magyar Nemzet. Tarlós István főpolgármester a hírre reagálva nyílt levélben kérte együttműködésre a Budapesti Önkormányzatok Szövetségét a főváros fejlesztések érdekében.

Mint írta: vannak olyan átcsoportosítható uniós források, amelyek a kerületek és a főváros számára is elérhetőek lennének. A főpolgármester hozzátette: biztos benne, hogy Fellegi Tamás, nemzeti fejlesztési miniszter is lázasan keresi a megoldást, és maga is szeretne Budapestnek segíteni.

Emellett Tarlós István múlt héten a kerületi önkormányzatok stressztesztjét javasolta az Állami Számvevőszéknek, mert ahogy fogalmazott: több budapesti kerület súlyos eladósodottsággal küzd, némelyik a következő ciklusban akár csődbe is mehet. Sőt, egy 15 milliárd forintos keretet is elkülönít a főváros, hogy csőd esetén is biztosítható legyen a kerületiek ellátása. A főpolgármester szerint ez korrektebb, minthogy a kerületek nehéz pénzügyi helyzetük javítása érdekében a fővárost illető bevételekre igyekezzenek rátenni a kezüket az új önkormányzati törvényben.

Az InfoRádió felkereste Nagy Gábor Tamás I. kerületi polgármestert, a Budapesti Önkormányzatok Szövetségének elnökségi tagját, aki a felvetésekre azt válaszolta, hogy a BÖSZ elnöksége leghamarabb mai ülésén alakíthatja ki álláspontját a fejlesztési együttműködés, valamint a stressztesztről szóló javaslat ügyében.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×